Avatar uživatele
Rokio

Jak moc jsou inteligentní siamské kočky?

Průměr, nadprůměr, podprůměr, nebo jinak?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Hodnotit celá plemena podle míry inteligence je velmi obtížné – pokud bychom se o to ale pokusili, která z nich bychom nejspíše hodnotili jako nejchytřejší?

Kočičí inteligence je ožehavá věc – snažíme se uchopit myšlení tvora, který má mozkové funkce stavěné v lecčem jinak, než my, primáti. Kategorie chytrá/hloupá kočka zavání snahou o škatulkové hodnocení. Nemluvě o tom, že jedna věc je posuzovat individuální jedince, druhá pak charakterizovat obecně celé plemeno. Navzdory tomu ale existují objektivní kritéria, kterých se můžeme přidržet – jde například o schopnost kočky řešit problémy, přizpůsobovat se nenadálým situacím, interagovat s člověkem nebo komunikovat s okolím.

Která kočičí plemena tedy mají největší šance zrodit čtyřnohého génia?

Patří mezi ně
Habešská kočka
Balinéská kočka
Bengálská kočka
další v odkazu

Siamská kočka

"Královnu koček" jsme si nechali na konec. Jedno z nejcharakterističtějších plemen je kromě svého vzhledu známé i svou inteligencí. Mají zvědavou povahu, používají složitou komunikaci a jsou velmi orientované na lidi. Nudící se siamská kočka dokáže zotvírat šuplíky, prozkoumat skříně a obecně převrátit naruby byt se systematičností hodnou génia."

https://www.moulik.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lgee

Víc než nejchytrejsi pes na světe.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Ahoj
Pro duverne sexualni vyhledavani existuje - http://dating24.me

Nový příspěvek