Avatar uživatele
Zepple

Jak moc je nebezpečný prolaps mitrální chlopně?

Už od narození mám šelest na srdci, od malička jsem chodila na kardiologii na kontroly. Šelest na srdci nic není, ale teď (je mi 15) se to zhoršilo. Ta chlopeň nedomyká víc – je to prý prolaps mitrální chlopně I. stupně. Dokrorka mi toho moc neřekla, vlastně jen jsem dostala kartičku na to, že před operací a zubařsskými zákroky musím dostat antibiotika.
No, v poslední době mě občas píchá na srdci a zdá se mi, že bije rychlejc. Ale myslím, že mi nic není… jinak se cítím fajn. Jaký ten stupěň prolapsu je největší? Mám přece jen jedničku…
Zajímalo by mě, je tato vada nebezpečná? Doktorka o žádných omezení nemluvila, ale měla bych být alespoň ve zvýšené pohotovosti? Co dělat aby se mi ta vada nezhoršovala?
Mamka mi vyčítá moji životosprávu, – soustavně chodím spát hodně pozdě (kolem půlnoci) – tak dlouho se učím. Je to pravda, že je možné, že se mi srdce zhoršilo kvůlu tomutu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4807 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

zde si o tom přečti a když si dáš /prolaps mitrální chlopně?/ do vyhledavače najdeš spoustu článků

http://www.ikem­.cz/www?docid=1005975

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Někdy též defekt komorového septa-DKS není smrtelné onemocnění, člověk se při námaze zadýchá, neměl by vykonávat namáhavou práci, většinou je osvobozen od tělocviku. Lze napravit operačním výkonem-jednoduše se tam dá záplata. Podmínka je taková, že by člověk, který trpí většinou touto vrozenou vadou měl být dospělý, tedy po růstu, jelikož když roste, srdce roste s ním a „záplata“ by pak byla malá. Léky se většinou neberou, člověk by měl žít zdravě. Antibiotika jsou nutná, jelikož se jedná o onemocnění srdce-tkz. antibiotiková clona. Je na to u zubaře upozornit, jelikož při anestézii použije jinou injekci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví