asus007

Jak moc je mrtvé moře mrtvé?

Nejlepší odpověď
marci1

Je moc mrtvé díky své salinitě ( slanosti ). Je téměř 10× větší než salinita Středozemního moře. Tato charakteristická vlastnost Mrtvého moře z něj činí drsné prostředí, které není vhodné pro živočichy.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mrtv%C3%A­9_mo%C5%99e

Další odpovědi
anonym

Není úplně mrtvé – http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/250534-tajemne-prameny-na-dne-mrtveho-more-prekvapily-vedce-bohatym-zivotem.html
😉
Ale je dost mrtvé (smrtelné) na to, aby jeho vody zabíjely ´běžné´ organismy.
A báááječně se tam plave.

arygnoc

marci1:

ale tie tvory to nevedia a preto tam aj žijú.
napr. baktérie a archee, sinice, z rastlín riasy.

marci1

Toto je v mnou citovaném zdroji konstatováno : „Žijí zde však některé druhy bakterií a archeí jako jsou Halobacteria.“

arygnoc

to je síce pekné, ale tieto stránky nie sú rozcestník, nie každý MUSÍ zdroj otvoriť.

tudíž vaša informácia nie je plnohodnotná – použite teda ctrl+c a ctrl-v a POTOM uveďte zdroj.

lebo z vašej odpovede bez nahliadnutia do zdroja vyplýva, že je proste bez života.

a nehovorte mi, že >normálny človek< si ten zdroj proste otvorí, lebo s ohľadom na to, s čím sa tu občas stretávam, som kvalifikáciu normálnosti podstatne prehodnotil (smerom dole, čo sa týka schopnosti logického úsudku tzv. „normálneho človeka“).

musíte byť proste LOPATISTICKÁ – tuto to máš napísané (napísať, vložiť), a keď mi neveríš, jukni sem (odkaz, zdroj).

;)