Jak moc je dobrý antivir ClanWin ?

Někde jsem tuším četl, že je určen spíše pro linuxové servery než na Win platformu. A podle rozhraní mi připadá moc jednoduchý a spoustu věcí postrádá.

Nejlepší odpověď
anonym

ClanWin antivirus je ve velmi ranné fázi vývoje a jeho vlastnosti jsou zatím nepřesvědčivé. Naposled dokázal rozpoznat jen asi 50 procent hrozeb které mu byly v testovacím prostředí naservírovány (přitom ty nejlepší antiviry dokáží rozpoznat i 99%). V této jeho fázi vývoje jej nedoporučuji používat ani na Win ani na Linuxu (tím méně pak v klíčovém provozu na linuxových serverech).

Na linuxu viry prakticky žádné nejsou, ale anvitivir se tam přesto používá pokud linux funguje jako proxy/mail/server pro zavirovane windowsove stanice. Pomaha jim s virovou nakazou bojovat centrálně. Obvykle je to NOD32 pro Linux http://www.eset­.com/business/ser­ver-security/linux-file