jirka F

Jak moc je bedla zahradní jedovatá?

Co se mně stane když jí sním třeba jako řízek.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bedla zahradní je podle atlasu hub jedlá a potenciálně nebezpečná. U některých citlivějších lidí může způsobit zdravotní potíže. Není ale tak chutná jako bedla vysoká.
https://houby­.naturatlas.cz/be­dla-zahradni

Další odpovědi
Drap

Je přiměřeně jedovatá. Na každého jedince bude působit jinak a záleží i na snědeném množství. V každém případě očekávej , že ti nebude dobře.

Petr Kaňa

To bych nezkoušel zjistit. Bedle které nerostou v lese se zásadně nesbírají!!!

Midoc

Když to bude jen bedla zahradní a bude ji malé mnozstvi, tak se pravděpodobně nic nestane.