Lenjička

Jak moc dopředu připravovat svatbu?

Je rok a půl moc? Nebo je to tak akorát?
Doplňuji:
Asi jsem špatně položila otázku 🙂 Neptám se, po kolika měsících známosti se vzít (taky jsme se rozhodli po třech měsícíhc 😉 )…
Ptám se jestli když jsme si vybrali datum příští prázdniny, jestli už teď začít připravovat plán svatby 🙂
Jinak děkuji za všechny odpovědi 🙂 Jsou skvělé!

Nejlepší odpověď
Deli

Záleží na tom, jak velkou svatbu chcete. Pokud budete mít 10 hostů a po obřadu jen svatbu v restauraci, stačí bohatě měsíc. Já jsem tuto variantu zvládla za 3 týdny. O pár let později jsme plánovali svatbu u nás na vsi, se 100 hosty, hostina ve vlastní režii pod altány, bylo to náročné, ale zásnubní prstýnek jsem dostala na Valentýna a v červnu jsme se brali. Tedy 4 měsíce. I s výslužkama, oznámením… Řekla bych, že ideální je tak půl roku, v případě, že chcete někde na zámku a chcete frekventovanou restauraci, jsou rezervované termíny i rok dopředu.
Víc než půl roku bych tomu nevěnovala, to už si pak říkáte „ať už je to za námi“ a těšení se je v trapu. Každopádně si to vychutnejte!!!
Doplňuji:
Tak termíny – matrika, místo kde chcete obřad a hostinu si zadejte co nejdřív. Pak bych začala pomalu plánovat a zjišťovat co a jakk vlastně chci, kdo mi asi upeče koláče… Šaty, oznámení atd. bych rozjela v klidu až po Novém roce.

Další odpovědi
dědapetr

Jsem asi nevhodný na to abych radil jak je to akorát,poznal jsem manželku a po třech měsících známosti jsme se vzali.Jsme spolu 35let.Tak co pak je akorát.
Doplňuji:
Zařizování trvalo 3 týdny.Já z Brna a manželka od Přerova,vzali jsme se Prostějově.

quentos

moc to není, je to tak akorát na to, abyste třeba mezitím zjistila, že za to ten chlap nestojí ;{)>

R.Antik

Bude stačit tři měsíce do předu. Hlavní je zjistit volný termín na městském a nebo obvodním úřadě. To ostatní je pak brnkačka.

Nikkol

Záleží na tom v kterém to bude měsíci, některé jsou pro svatby velmi atraktivní ( červen, červenec) Potom musíte určité věci zařídit i s ročním předstihem – hlavně fotografa, místo a termín. Např termíny 7.7.2012 jsou už dnes docela zadané. Jinak zkuste kouknout na www.beremese.cz tam je toho o svatbách dost a dost.

novaklen

Já bych teda s plánováním svatby určitě zbytečně neotálela. Na druhou stranu to, jak dlouho budou přípravy trvat se dost odvíjí od toho, jak velkou svatbu chcete mít. Jestli můžu mít jeden tip, tak tady https://www.bez­varady.eu/co-je-treba-naplanovat-pro-dokonaly-svatebni-den/ mají docela dobré rady na co při plánování nezapomenout. 🙂

malinaa

Jak já bych ráda šla na svatbu :) to bych byla fakt šťastná, mám to moc ráda :)

adelickaa

když si vybavím svou svatbu tak to byla teda nádhera :) byli jsme u jezera, romantika, ubytování.. neměli jsme moc hostů tak se to dalo, ale bylo tak kouzelné

modrokakocka

a kde to tam bylo?předpokládám že hotel https://www.ho­telport.cz/ tam je to moc krásný a dovedu si tam představit svatbu :)

modrokakocka

heh tak ono asi každý potřebuje trochu jiný čas na přípravu a taky záleží jak je svatba velká a jestli se objednává restaurace nebo i hotel, prostory a tak.. je toho hodně no

malinaa

já se připravuji na svatbu rok, ale jakože velké přípravy to ještě nejsou.. nejdůležitější je termín, domluvení prostorů, rezervace a pak až zbytek :) sama jsem moc zvědavá jak dopadnu :)

modrokakocka

my jsme svatbu plánovali rok a půl a byla jsem ráda že to bylo takhle dopředu. Ono nejhorší je sehnat místo kde svatba bude a taky kde budou hosté.. to mi dalo nejvíc zabrat

Danča84

http://www.kom­pletnisvatba.cz/sva­tebni-manual-svatby/ …stručný postup:-) Nebo tady je snad všechno: http://www.svat­ba.cz/ My jsme věděli po týdnu známosti, že se chceme vzít, ale zázemí (a finance) jsme měli až po 2 letech. 30 lidí, všechno načinčané, dala jsem si záležet na detailech a všechno nám to trvalo necelých třičtvrtě roku. Jinak, třeba prstýnky vám za méně než měsíc nikde neudělají, a najít hotel či restauraci zvlášť na léto, může být „fuška“ už půl roku před termínem. A pokud chcete svatbu v kostele, několik měsíců musíte chodit na přípravu k faráři.