Rokio

Jak moc dodržujete sedm hlavních ctností?

Skutečnost, jestli se jimi řídíte, či nikoliv, mě absolutně nezajímá. Otázku pokládám, abych se já Rokio pochlubil tím, jak moc mé chování je vzdáleno od sedmi prvotních hříchů.

1. pýcha
Můj otec si myslí, že se chovám mírně asketicky. Je to vidět na poměru hmotného a finančního majetku. Můj hmotný majetek netvoří ani desetinu mého finančního majetku. Dále myslím na jiné, hlavně na svoji mámu, respektuji většinu zákonů a vím, že nejsem dokonalý, by naopak mám spoustu nedostatků.

Naopak se trochu přeceňuji, myslím si, že mám navíc a jsem pyšný na svoji maturitu ze státní školy.

2. štědrost
Jsem ochotný obdarovávat své blízké. Dávám více než je moje smluvní platba do rodinného rozpočtu. Dále dlouhodobě přispívám na charitativní organizaci Dobrý anděl a občas lidem bez domova koupím chléb, nebo několik rohlíků.

Dříve jsem ale byl trochu rozhazovačný, investoval jsem do svého podnikání bez výdělku, a dokonce jsem naletěl podvodníkovi, ale nakonec jsem vše dostal zpět.

3. přejícnost
Své rodině přeji jen to nejlepší, zvláště mé mamce, jsem sociální a málokdy něco žádám po svých přátelích.

Špatné věci by si podle mě zasloužili opravdu zlí lidé, kteří vědomě a úmyslně škodí druhým lidem s alespoň středně závažnými následky. Život s rysy pekla na zemi bych přál pouze těžkým zločincům, vrahům, diktátorům, teroristům, válečných zločincům atd.

4. mírumilovnost
Hodně toho vydržím (teplo a mráz), poněvadž jsem chodil na otužování, dokážu leccos odpustit a jsem celkem vyrovnaný.

Naproti tomu jsem netrpělivý a v minulosti jsem se nechal snadno vyprovokovat a konflikty jsem řešil násilím.

5. cudnost
Držím celibát, takže není co řešit. Jsem cudný. Také jsem bezúhonný.

6. střídmost
Nejsem tlustý, i když jsem dříve byl skoro obézní. Dále se neopíjím.

Před měsíci jsem byl zavalitý a rád jsem jedl.

7. činorodost
Díky mánii jsem velmi aktivní, i přes své rozsáhlé zdravotní postižení chodím do práce a také se věnuji i jiné výdělečné činnosti.

Pár let jsem ale nepracoval, a dokonce jsem byl nucen přerušit studium ze zdravotních problémů.

Nejlepší odpověď
Edison

Nech už toho sebehodnocení. Nikdo na to není zvědavej, nikoho to nezajímá. A jestli jo, udělá si obrázek sám. Už to, že to děláš hned několik ctností porušuješ.

Další odpovědi
Gus_Fring

Držíš ten celibát dobrovolně anebo nechtěně?

anonym

Už jsem chtěl odpovědět…ale…aha, tak díky za příspěvek. Je dobře, že člověk nad sebou přemýšlí a je schopen sebereflexe (i té pozitivní).

Kelt

Divím se omezenosti lidí, kteří si myslí, že jsou něco víc, když striktně dodržují pravidla. Například řidič, který jede pomalu, brzdí ostatní a ti mohou způsobit nehodu, i když nepřímým viníkem je ten řidič.
A Rokio, když už se chválíš, tak ti řeknu citát. Kdo jsi bez viny, hoď první kamenem. Nebo Nesuďte, abyste nebyli souzeni.

Drap

Myslím, že v jednotlivých bodech neuvádíš objektivní pravdu. Jak vidět tak se zabýváš pouze sám sebou a výsledek žádný,

anonym

Četl jsem pouze první dvě věty:
„Jak moc dodržujete sedm hlavních ctností?
Skutečnost, jestli se jimi řídíte, či nikoliv, mě absolutně nezajímá.“

Pokládáte otázku a už předem říkáte, že vás odpověď nezajímá.
V tom případě já nehodlám ztrácet čas čtením vašich žvástů, natož abych vám odpovídal.

anonym

Ta tvoje záliba v nekonečném hodnocení sebe sama podle měřítek, které si jen ty sám vybereš a které ty sám shledáváš podstatnými je opravdu tragikomická. V odpovědi by mělo zaznít snad jen: "Dost už bylo obnažování tvého dokonalého a bezchybného já 🙂 ! Už stačilo. Nic nového nám už o sobě sdělit nemůžeš, to bys totiž musel říkat i věci kterými sám sebe bezmezně neimponuješ a to samozřejmě neuděláš.

zjentek

Rokio, hele, já znal jednu a ta na okolí reagovala obdobně. Tak jsem měl furt spadlou bradu všude tam, kde byla ona, přitom oči vykulený, no… takový zvláštní strach a neklid byl cejtit, znáš to – ten pocit, jako by měl každou chvíli někdo dostat přes držku no a pak si toho všimla moje supr holka a povídá: Neboj zjentku o ni, však on snad i ji jednou někdo pořádně vyszoustá… Čili drobný problém bych spatřoval v tom celibátu. (;

anonym

ze sedmi hlavních hříchů a sedmi hlavních předností si pečlivě vybírám, takže pýchu nutně nepotřebuji ale čas od času musíte být pyšný na to co jste vy nebo někdo na kom vám záleží dokázal, lakomství občas taky dává smysl, především vůči těm, pro které je štědrost až moc dobrá, je například vhodné být lakomý vůči státu, závist je celkem zbytečná, hněv je občas nutným ventilem a mnozí lidé si hněv prostě zaslouží aby pochopili že něco nedělají správně, smilstvo – to zní jako !PARTY! oh yeah, nestřídmost jistě také občas potěší, lenost střídám s činorodostí půl na půl, bez lenosti totiž nikdy nevymyslíte žádný vylepšovák usnadňující práci, naopak cudnost děkuji ale nechci, střídmost ne, mírumilovnost je jen prázdný blábol, většina lidí co mají hubu plnou míru často přiživují nenávist – komunisti nemluvili skoro o ničem jiném, budovali mír skoro pořád, přejícnost neznamená taky nic, přát můžete cokoliv komukoliv a jemu to stejně nedá nic, štědrost jen směrem hlubší emoční vazby a pokora – tak ta je přesně k čemu, prosím tě ? … nesmíš ta někým stanovená dogmata až tak nekriticky žrát, dělej taky trochu si svůj názor, podle vlastní zkušenosti.