Michal Kole

Jak moc by zatížilo podnikatele, kdyby byla povinost mít na webu ceník všech služeb?

Velké hypermarkety by asi neměli problém vygenerovat pro web soubor s kompletním ceníkem, když mají data v PC.

Pro živnostnici s malou prodejnou kolonialu, aby to asi problém byl, když má ceny na štítku na zboží.

Už jsem viděl dost webů, že ceník služeb na webu nebyl, ale je tam formulář pro zapsání požadavků zákazníka a kalkulaci firma pak udělá.
(ceník je neveřejný)

Nejlepší odpověď
anonym

Michale, i ceny jsou otázkou konkurenceschop­nosti jednotlivých dodavatelů, proto bych něco takového ani neočekávala.
Navíc ceny nejsou vždy nejspolehlivějším ukazatelem kvality dodávaného nebo nabízeného zboží, či služeb.
Problém by to jistě nebyl nezvládnutelný, ale pokud by si zákazník mohl v klidu doma vybrat, že podle cen dnes nakoupí v Lidlu, tak by konkurence samozřejmě měla snahu vytvořit nabídku o maličko vemlouvavější, aby nemusela s cenou příliš dolů, ale aby se zákazník rozhodl pro ni.
Seznamy cen by se špatně obměňovaly při dnešních pohyblivých cenách, probíhajících akcích a slevách zboží.

Další odpovědi
terry

Záleží na tom, v čem živnostník podniíká. Jestli to je obchod nebo výroba či služby apod. Někdy nelze cenu jednoznačně určit předem, neb závisí na mnoha faktorech dle objednávajícího zákazníka.