dgfdgf

Jak moc bolí rána elektrikou?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na takto položenou otázku nelze jednoznačně odpovědět.
Práh bolesti má každý jiný.
Co je to elektrika? 10V, 500V, 1kV? Střídavý, stejnosměrný?

Další odpovědi
Kepler

Pro případ rány ze zásuvky 230 V mám osobní zkušenost: pocit tepla a intenzivní brnění ve frekvenci 50 Hz. Ani ne tak bolestivé, jako spíš nepříjemné. Zřejmě jsem ale nebyl dostatečně dobře uzemněný, jinak bych se tu už nevykecával. Znám ale taky případ, že si bastlíř vykloubil rameno. Prostě se smíchy neudržel…

aliendrone

Každá zvídavost/zkoumání po teoretické stránce je fajn, nicméně pořád je to teorie, to ti potvrdí každý seriozní vědec. Není nad experiment!

Dochy

Pokaždé jinak, záleží na Tvé kondici a jakým způsobem se chytneš. Zatím jsem měl štěstí, přestože už jsem zkusil 400 (ani nevím jak), 230 (prsy jedné ruky na fázi, prsty druhé na nule), obě zkušenosti dost bolestivé, ale jinak OK. Jednou z frajeřiny jsem si nahradil fázovku (nedoporučuju, nemusí to vyjít vždy, ale relativně OK), Práce na 230V drátu, když jsem uvěřil kolegům že překopnutý kabel má napájení jen z jedné strany a že druhou stranu můžu klidně začít připravovat na opravu než donesou nářadí… (stál jsem na jen mírně vlhkém písku v pracovních botách a nožem odizolovával drát na kterém byl signál z druhé strany) Tam jsem cítil mírné brnění, tak jsem si pak přeci jen dal pauzu a počkal než se vrátí kluci s nářadím… A zkoušečkama…

Tak tohle jsou ty případy které si vybavuju. Jsem si téměř jist, že po žádném netrpím amnézií, ale s elektrikou si hraju dost dlouho na to aby těch ran bylo víc…

Jo a ještě jsem dostal od motoru. Odpojeného 😉
Testoval jsem motor po převinutí megmetem. Protože to vypadalo docela dobře (nové vinutí) , testnul jsem to 1kV (nebo 2? už si nepamatuju, co měl en měřák za režimy). A pak zapomněl vybít před tím, než jsem si začal připravovat svorkovnici. Tak tohle bylo na hodně sprostý slovo. Přestože tahle rána byla poměrně málo nebezpečná (jen místní rána do ruky, ne skrz tělo), byla výživná.

jáára

Moc ne, ale člověk po tom zbystří…

mosoj

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-pusobi-elektricky-proud-na-cloveka-tak-jak-pusobi

independent

…ale hlavně můžeš dostat fibrilaci