dvdk

Jak množit švestku řízkováním

Prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
hanulka11

o řízkování jsem neslyšela--- jedině roubování nebo pěstování z pecky…to je ale hodně zdlouhavé

Další odpovědi
kenyrts

Já používám výhradně odkopky,bez dalšího roubování.

odkopek
Kořenový odmladek – výhonek vyrostlý z adventivního pupenu na kořenu rostliny, hlavně stromu, s alespoň částečně vytvořeným kořenovým systémem. Odkopek se využívá k vegetativnímu množení některých typů podnoží ovocných stromů.

Zdroj: http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=66963&title=od­kopek&s_lang=2

venkovan

mouka, vajíčko, strouhanka a švestku rozdělit, obalit, osmažit.
Pokud chcete slivoň, tak sazenice stojí okolo 150,– kč a raději bych ji koupil, než doma množil. Třeba si zadat staré odrůdy a nějaký obchod se najde.
Je lepší si koupit rezistentní proti šarce, což není naše klasická švestka.
Jinak se množí roubováním na podnož a to je popsáno v každé zahradkářské knize o množení dřevin.

suaeda

Klasická „česká švestka“ se na vesnicích běžně pěstovala z pecky. Do nedávna bylo stromů švestek hodně, ale pak přišla šárka a česká švestka je vzácná.