martina1

Jak množit borovici kleč?

Chtěla bych se zeptat,jestli někdo nevíte jak jinak,než semeny, rozmnožit kleč?Díky

Odpovědi
atriplex

Řízkování jehličnanů je velmi složité, doporučil bych roubování. Pokud to chcete vyzkoušet, koukněte zde:

Zdroj: http://www.abe­cedazahrady.cz/de­fault.aspx?ar­ticle=112

Silvershine

Řízkování, respektivě množení pomocí stonkových řízků, jak je tady již uvedeno, anebo můžeme vyzkoušet množení pomocí odkopků, které budeme pěstovat jako sazenice.Množení pomocí listových řízků nepřichází u jehličnanů v úvahu, jelikož jehlice se budou sázet velmi obtížně.Zkuste naroubování na jiný strom.