mandiice

Jak mluvit s náladovým člověkem ????

Nejlepší odpověď
anonym

Počkej si, až bude mít náladu dobrou a řekni mu, že jeho chování se ti nelíbí, řekni mu všechno, co se ti na jeho chování nelíbí, třeba si svoji chybu uvědomí. Těžko se to totiž stane ve chvílí, kdy má „mlhu před očima“ a pokud to není zrovna někdo z rodiny, na kom ti moc záleží, vykašli se na něj a je to.

Další odpovědi
annas

Je třeba si uvědomit, že náladovost člověka může mít hodně příčin. Třeba nevyspání, starosti, stresy, obavy, strach atd. Někdy ale může člověk změnit náladu bez zjevné příčiny. Měl by si sám uvědomit, jaké jsou důvody pro to, proč s jeho nálada najednou změnila.

Často může být náladovost vnitřně nastavená, dotyčný je velmi citilivý, citový, melancholik. Z tohoto důvodu zmiňovaného často rozhodí maličkost více než jiné. Proto nebrat jeho „úlety“ vážně, čekat až to přejde.

Tolerarnce – někomu pomůže, když se vypovídá, jiný potřebuje klid, dalšímu pomůže kniha, , procházka, někdy třeba vynadání . ..

Trpělivost … nabídnout pomocnou ruku … všechno, co člověk udělá pro druhého, se mu vrátí …

Ochota, ohleduplnost – přiznat, že každý má právo „být jiný“ .

Pokud vás náladovost příliš obtěžuje, navštivte psychologa, poradí. Dotyčný sice svou vlastnost nezmění, ale může změnit své myšlení, přístup k životu atd.

Je třeba, aby si uvědomil, co je v životě důležitější, co vyžadovat od života…

quentos

Pokud má dobrou náladu, tak normálně (s tím, že musíme mít ovšem na vědomí, že se snadno vytočí).
Pokud má špatnou náladu, tak pokud možno vůbec, není-li to nezbytně nutné. Znám, to i od svých špatných nálad – bavit se s někým bývá v takových chvílích to poslední, co se mi chce.

zelí

Kouří-li, tak nejlépe až po cigáru.

Mirdas

Mluvit zela normalně až do té doby než se u protějšku změní nálada a pak odejít, třeba se nad tím časem zamyslí.

zjentek

Co je to za debilní dotaz? Už teď mám strach z tvých nálad! Níže si počti, proč se na toto může zeptat jenom pitomec.
Já ti tady „pozvednu náladu“ dvěma podobnejma větama, když budu chtít. A kdo z nás je teď ten náladovej? Máš v tom jasno?
Další věc je ta, že ti jednu a tutéž informaci sdělej dva rozdílní lidé dvěmi způsoby- od jednoho tě to třeba uklidní a od druhýho rozčílí a k tomu jim stačí třeba jen pár genetickejch predispozic, takže třeba vychlastanej hlas a tupej výraz protějšku v dialogu u tebe lehce navodí „náladu“ (ženy tomu říkaj třeba „bolest hlavy“, to je jedno jak). Náladová seš tady pak ty a od toho protějšku to byla spíše přirozenost, než náladovost.
Za všechny příklady si vezmi příspěvek Samby- podle něj ona nikdy „nemá nálady“, zato velice bedlivě pozoruje náladovost druhejch. Někdy, zřejmě zázračně, dokážeme popisovat něco, co sami postrádáme.
Přemýšlela's o de­finici nenáladovýho člověka? Jestli jo tak to napiš do diskuse, třeba si to přečte i Samba ..co ty víš ;)

anonym

Zjentek
Vůbec se do mě brouku nenavážej, ano? 🙂 Když člověk příjde domů a má špatnou náladu, protože je třeba přetaženej z práce, řekne to hned u dveří „nezlob se, nemám dobrou náladu, v práci mě naštvali“…tak to dělaj normální lidi a ne, že jeden bude řvát, kdy se mu zachce a druhý si bude dělat hlavu, kvůli čemu to je a hledat chyby u sebe. To se prostě u normálních lidí tak dělá, je to celkem normální postup, teda aspoň u nás.
Jasně, že si to přečtu, proč bych si to nepřečetla? Ten, kdo má špatnou náladu na to musí upozornit a ne se z ničehonic začít chovat jak idiot, téé snad jasný 🙂

anonym

a bohužel, nejsi z těch, kteří by mi pokazili náladu, ty rozhodně ne, já žiju normálním partnerským životem, na nic si nestěžuju, můj život je takový, jaký chci, aby byl a ty už si ho dej taky pomalu dohromady a nešťourej tady do každýho

zjentek

mandiice: tak co myslíš, co by se na „Samba příspěvky“ dalo říci? Jak mluvit s náladovým člověkem ????
..říkal jsem, že je to pitomá otázka ;)))

anonym

Ty si říkej, co chceš, a já budu taky jo? Nevím, kde bereš tu drzost myslet si, že jen a pouze tvoje odpovědi (otázky tentokrát raději vynechám:-))) )Já se nějak nevyjadřuju k těm tvým, tak ty laskavě zkus udělat to samý, jo? 🙂Já fakt nechápu, proč do mě reješ, zkus to zas někde jinde. Vůbec to není pitomá otázka.