yEE

Jak mít sen?

Nejlepší odpověď
marci1

Nelze ovlivnit to, jestli člověk bude či nebude mít sen. Sny má každý, jen někdo si ho ráno pamatuje a někdo ne. Před spaním je dobré se ničím nestresovat, dělat jen klidné a pohodové činnosti, myslet na příjemné věci a hezký sen musí přijít ! 🙂

Další odpovědi
IQ tykve

Kdysi jsem četl od nějaké MUDr, či co to byla, že pokud před spaním myslíš, třeba na sex, budou se ti zdát příjemné sny, ale u mne to nefungovalo. Já mám každonoční sny, pamatuji si je (to se divím při mé skleróze) a někdy takové sny, že kdyby to šlo zrealizovat, byly by ve světě kinematografie trháky větší než , třeba Titanik či Avatar.

anonym

Máš,jen si prd pamatuješ.http://na­tura.eri.cz/na­tura/1997/5/97­05–2.html

Damiana

Myslíš to tak, že si přeješ, aby se ti něco zdálo? Nebo hledáš motivaci k tomu – snít o něčem, co by tě naplňovalo a toužil jsi to dokázat?

K tomu prvnímu – sny má každý, i zvíře, jen s pamětí to bývá horší a tak si je často nepamatujeme, pokud se jedná o slabomyslnější jedince, ti je zase nedokážou interpretovat. Jestli chceš se sny trochu víc „pracovat“, můžeš zkusit hypnóza nebo si přečíst něco o lucidním snění.

Druhá možnost – záleží na odhodlání a touze něco dokázat. Výborně v tomto směru funguje láska. Pro tu bývá člověk schopen dokázat i nemožné, snít o tom, co bude – jen aby spolu byli dva šťastní. Když ale není odezva nebo je dotyčný jen ukecaný lenoch, často zůstane jen u snu. Bohužel. Ale touha něco v životě dokázat – bývá jednou že základních lidských vlastností (ne u všech lidí, pochopitlně).

Reezo

myslete před spaním na to, že si chcete sen zapamatovat. Ráno je nejlepší si sen zapsat, dokud je ještě čerství, když si ho nepamatujete.

zjentek

o něčem sni ,)

Sarrow

To je stejné jako se ptát, jak mít motivaci… (tuším že v psychologii by se to nazívá systém odměňování)

Každý má nějaké nevyplněné přání (sen) i když jsi boháč co má všechno na co pomyslí, možná nízké IQ a s tím související omezené životní očekávání, deprese, nebo mentální onemocnění co by omezovalo ve tvorbě dopaminu při práci s mozečkem či pravou mozkovou hemisférou ..
Doplňuji:
oprava: ne mozečku (kognitivní funkce), ale mezimozku…

Medulienka

Není sen jako sen, ale častěji se sny zdají než plní. Mít splněná přání je hezké, tak dobrou noc a sladké sny. Jo a nemyslete na nic negativního.

Hakunamatata

Existují bylinky pro vyvolání snů. Takové ty běžné dostupné – Mandragora, Rozchodnice, Trezalka, Jasmin. Pro pokročilé, ale také s výraznějším účinkem Silene Capensis-Africky koren snů, Calea Zacatechichi-List bohů, Ayahuasca-Liana duše. Je-li libo erotické sny, pak Kotvicnik.

rudolf.th

Na otázku sice neodpovím, ale povím něco o tom jak vznikají sny. Napsal jsem o tom jeden článek:

http://www.sav­pj.org/news/a­ko-vznikaju-sny-/

Jináč údajně existuje technika na ovládání snů, jenže já jsem se s tým nezabýval.

iva-eva

sny podporujú silne chmelené pivá

Sarrow

Omlouvám se, špatně jsem tvou otázku pochopil… :D

Sarrow

Snění závisí pravděpodobně na aktivitě (únavě) mozku, pokud budeš před usínáním hodně přemýšlet, nebo máš v hlavě (v podvědomí) spoustu myšlenek, ze kterých by si za každou cenu chtěl nějaký výsledek (může to být třeba vrah z filmu, kterého si tak strašně nenáviděl, když zabil svou oběť), tak je vysoce pravděpodobné že se ti o tom bude zdát…

Člověku se zdá za noc spoustu snů, většinu z nich si ale bohužel nevybavuje, pokud si na ně nebudeme chtít po ránu vzpomenout…

(Jednou jsem dělal pokus, když jsem se probudil, snažil jsem si vybavit to první co mi přišlo na mysl, celkem jsem přišel na 6 snů z jednoho dne a 2 z předchozí­ho dne)

Já osobně si myslím, že účelem snu je poskytnout mozku pohodlí tak, že mu poskytne fiktivní informace nebo dokonce zážitky, kterými „zacelí“ veškeré podvědomé myšlenky z průběhu dne…