Katherine03

Jak mít rovná záda?

Ahoj, už od narození mám přirozeně křivá záda, ale mám je ještě křivější, nevíte, jak je narovnat – nějaké cvičení nebo rehabilitace?

Nejlepší odpověď
Rokio

Na tvém místě bych šel k ortopedovi.

Další odpovědi
postcd

ano, začít rehabilitací kde naučí cviky a doma pravidelně cvičit. Cviky najdete i na netu: http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?t=4802
Ale je lepší začít rehabilitací aby člověk se naučil to cvičit správně. Asi dá poukaz na rehab. praktický lékař nebo neurolog po prohlédnutí zad.

da ny

Již zakřivenou páteř (skolioza, kyfoza, lordoza) lze jen těžko „narovnat“ cvičením (ale udržet a posílit zádové svalstvo). Z RHB léčby je celkem úspěšná Vojtova metoda a instruktáž vhodných cviků..
Podle stupně zakřivení pomůže operace výjimečně v dětském věku korzetizace.
Od narození jste tedy s tímto problémem měla být v neustálé péči ortopeda…