Googlenka

Jak mít klid/získat respekt v nečestné společnosti?

Moc mě to trápí. Pokud mi chcete pomoci, klidně mi napište zprávu s nějakou obsáhlejší radou.

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Nejlepší je se vůbec vyhýbat nečestným společnostem.

Pokud chcete získat respekt nečestných, těch špatných, tak je v tom musíte překonat (v té nečestnosti) a získat si tak jejich respekt. Oni totiž asi čestného respektovat nebudou. To ale NEDOPORUČUJI. Není správné být nečestný a nebo se o to byť jen snažit, a to především jen kvůli zavděčení se, začlenění se do (nečestného) kolektivu.

Respekt se získává přirozeně, člověk musí v něčem vynikat a být svůj (tzn. Nesnažit se získat obdiv, respekt, nebrat v potaz myšlenky druhých a neovlivňovat se jimi. Řídit se sám sebou, působit sebevědomě – odhodlaně – jistotně. Asi by měl takový člověk působit autoritativně… Jako jistě, respekt se dá získat i nějakým činem, úspěchem atd, který nevyžaduje být autoritativní, ale při stálém setkávání se s někým, se respekt udržuje a na to už je autorita třeba).

Klid od nečestných se získá jen omezením kontaktu od nich, či vyjasněním si pravidel s nimi, ukázat jim své zásady a svou jistotu.

Důležité je nebrat si nic k srdci, nenechat se od ostatních (špatně) ovlivnit, je třeba být svůj, mít své názory a svůj postoj, žít podle sebe a svých zásad. Nevšímát si pak těch ostatních, ignorovat je, popřípadě jim ukázat meze…

Další odpovědi
ivzez

Nečastná společnost by mi nestála za snahu získat v ní respekt.
Nečestní lidé nedokáží ocenit jiné hodnoty.

Rokio

Já ti hlavně doporučuji, aby si se kamarádil s čestnými lidmi, kteří jsou na tebe hodní.

Pokud ale musíš být ve společnosti nečestných lidí (např. škola s nevalnou pověstí, pracovní kolektiv, kde jsou zlomyslní lidé, výchovný ústav), tak si nenech nic líbit a zároveň se nestaň sama agresorkou. Dále buď užitečná, ale pomáhej pouze vděčným lidem. Lidé mají rádi, pokud jim někdo pomůže, nebo je rovnou někdo vytáhne z neštěstí.

zjentek

Lidi, na co si tady někteří hrajete? Obávám se, že Googlenka měla na mysli nečestnou společnost jako takovou, prostě lidskou rasu. A jak získat klid? Je nutné zvolit si SVŮJ ALTERNATIVNÍ způsob života a nejít s proudem! Tenhle proud totiž NIKDY NIKAM nepoteče. S proudem člověk asi vydělá trochu peněz (za cenu podlomeného zdraví z pohodlí a blahobytu), ale uteče to jako voda a brzy je po něm, aniž by poznal… (;

nyjono

Je naprosto nesmyslné chtít mít respekt u nečestných lidí.

zjentek

Rokio, dovedu si ŽIVĚ představit tvoji čest poté, kdy ti „šáhnou“ na investice. Na to jsem zde už fakt dlouho draku.