Avatar uživatele
Googlenka

Jak mít klid/získat respekt v nečestné společnosti?

Moc mě to trápí. Pokud mi chcete pomoci, klidně mi napište zprávu s nějakou obsáhlejší radou.

Zajímavá 0 před 1622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
DoTazatel

Nejlepší je se vůbec vyhýbat nečestným společnostem.

Pokud chcete získat respekt nečestných, těch špatných, tak je v tom musíte překonat (v té nečestnosti) a získat si tak jejich respekt. Oni totiž asi čestného respektovat nebudou. To ale NEDOPORUČUJI. Není správné být nečestný a nebo se o to byť jen snažit, a to především jen kvůli zavděčení se, začlenění se do (nečestného) kolektivu.

Respekt se získává přirozeně, člověk musí v něčem vynikat a být svůj (tzn. Nesnažit se získat obdiv, respekt, nebrat v potaz myšlenky druhých a neovlivňovat se jimi. Řídit se sám sebou, působit sebevědomě – odhodlaně – jistotně. Asi by měl takový člověk působit autoritativně… Jako jistě, respekt se dá získat i nějakým činem, úspěchem atd, který nevyžaduje být autoritativní, ale při stálém setkávání se s někým, se respekt udržuje a na to už je autorita třeba).

Klid od nečestných se získá jen omezením kontaktu od nich, či vyjasněním si pravidel s nimi, ukázat jim své zásady a svou jistotu.

Důležité je nebrat si nic k srdci, nenechat se od ostatních (špatně) ovlivnit, je třeba být svůj, mít své názory a svůj postoj, žít podle sebe a svých zásad. Nevšímát si pak těch ostatních, ignorovat je, popřípadě jim ukázat meze…

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nečastná společnost by mi nestála za snahu získat v ní respekt.
Nečestní lidé nedokáží ocenit jiné hodnoty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Já ti hlavně doporučuji, aby si se kamarádil s čestnými lidmi, kteří jsou na tebe hodní.

Pokud ale musíš být ve společnosti nečestných lidí (např. škola s nevalnou pověstí, pracovní kolektiv, kde jsou zlomyslní lidé, výchovný ústav), tak si nenech nic líbit a zároveň se nestaň sama agresorkou. Dále buď užitečná, ale pomáhej pouze vděčným lidem. Lidé mají rádi, pokud jim někdo pomůže, nebo je rovnou někdo vytáhne z neštěstí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Lidi, na co si tady někteří hrajete? Obávám se, že Googlenka měla na mysli nečestnou společnost jako takovou, prostě lidskou rasu. A jak získat klid? Je nutné zvolit si SVŮJ ALTERNATIVNÍ způsob života a nejít s proudem! Tenhle proud totiž NIKDY NIKAM nepoteče. S proudem člověk asi vydělá trochu peněz (za cenu podlomeného zdraví z pohodlí a blahobytu), ale uteče to jako voda a brzy je po něm, aniž by poznal… (;

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Je naprosto nesmyslné chtít mít respekt u nečestných lidí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Rokio, dovedu si ŽIVĚ představit tvoji čest poté, kdy ti „šáhnou“ na investice. Na to jsem zde už fakt dlouho draku.

před 1622 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek