Avatar uživatele
Registrovaný

Jak mít klid/získat respekt v nečestné společnosti?

Moc mě to trápí. Pokud mi chcete pomoci, klidně mi napište zprávu s nějakou obsáhlejší radou.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nejlepší je se vůbec vyhýbat nečestným společnostem.

Pokud chcete získat respekt nečestných, těch špatných, tak je v tom musíte překonat (v té nečestnosti) a získat si tak jejich respekt. Oni totiž asi čestného respektovat nebudou. To ale NEDOPORUČUJI. Není správné být nečestný a nebo se o to byť jen snažit, a to především jen kvůli zavděčení se, začlenění se do (nečestného) kolektivu.

Respekt se získává přirozeně, člověk musí v něčem vynikat a být svůj (tzn. Nesnažit se získat obdiv, respekt, nebrat v potaz myšlenky druhých a neovlivňovat se jimi. Řídit se sám sebou, působit sebevědomě - odhodlaně - jistotně. Asi by měl takový člověk působit autoritativně... Jako jistě, respekt se dá získat i nějakým činem, úspěchem atd, který nevyžaduje být autoritativní, ale při stálém setkávání se s někým, se respekt udržuje a na to už je autorita třeba).

Klid od nečestných se získá jen omezením kontaktu od nich, či vyjasněním si pravidel s nimi, ukázat jim své zásady a svou jistotu.

Důležité je nebrat si nic k srdci, nenechat se od ostatních (špatně) ovlivnit, je třeba být svůj, mít své názory a svůj postoj, žít podle sebe a svých zásad. Nevšímát si pak těch ostatních, ignorovat je, popřípadě jim ukázat meze...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nečastná společnost by mi nestála za snahu získat v ní respekt.
Nečestní lidé nedokáží ocenit jiné hodnoty.


Avatar uživatele
Stříbrný

Já ti hlavně doporučuji, aby si se kamarádil s čestnými lidmi, kteří jsou na tebe hodní.

Pokud ale musíš být ve společnosti nečestných lidí (např. škola s nevalnou pověstí, pracovní kolektiv, kde jsou zlomyslní lidé, výchovný ústav), tak si nenech nic líbit a zároveň se nestaň sama agresorkou. Dále buď užitečná, ale pomáhej pouze vděčným lidem. Lidé mají rádi, pokud jim někdo pomůže, nebo je rovnou někdo vytáhne z neštěstí.


Avatar uživatele
Zlatý

Lidi, na co si tady někteří hrajete? Obávám se, že Googlenka měla na mysli nečestnou společnost jako takovou, prostě lidskou rasu. A jak získat klid? Je nutné zvolit si SVŮJ ALTERNATIVNÍ způsob života a nejít s proudem! Tenhle proud totiž NIKDY NIKAM nepoteče. S proudem člověk asi vydělá trochu peněz (za cenu podlomeného zdraví z pohodlí a blahobytu), ale uteče to jako voda a brzy je po něm, aniž by poznal... (;


Avatar uživatele
Bronzový

Je naprosto nesmyslné chtít mít respekt u nečestných lidí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Rokio, dovedu si ŽIVĚ představit tvoji čest poté, kdy ti "šáhnou" na investice. Na to jsem zde už fakt dlouho draku.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1346
Zlatý marci1 990
Zlatý quentos 706
Zlatý ivzez 704
Zlatý annas 662
Zlatý iceT 654
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 521
Zlatý zjentek 509
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.