Cryptos

Jak mít jistotu, že si někdo zásilku na dobírku opravdu vyzvedne?

Dobrý den,
přemýšlel jsem, ale nic mne nenapadlo, proto se obracím na vás.

Nejlepší odpověď
marci1

No je to nevyzpytatelné. Pokud jsi podnikatel, můžeš uvést v obchodních podmínkách, že pokud si příjemce zboží nevyzvedne, zaplatí poštovné. Pokud nejsi podnikatel, riskuješ, že si příjemce zboží nevyzvedne, to se Ti vrátí zpět a přijdeš o poštovné i poplatek za dobírku zboží. A kvůli malé částce za poštovné a dobírku se soudit? Jistotu nemáš nikdy.

Další odpovědi
Alesh

Tu jistotu předem mít nemůžeš, na druhou stranu ti nehrozí víc, než, že ti tu zásilku pošta vrátí a tebe to bude stát jen náklady na poslání. Ty pak samozřejmě můžeš vymáhat, ale pro těch pár korun se po soudech chodit nevyplatí. Jediná varianta je platba předem a pak až poslání zásilky.