Misa503

Jak měnit velikost písma na PC?

Dobrý den. Mám WIN 8.1 stolní počítač. Potřeboval bych si operativně měnit velikost písma – stránky na PC, ale nevím jak bych to měl kde nastavit. Potřeboval bych nějakou k tomu ikonku dole na liště, kde by se dala stránka zvětšovat či zmenšovat. Nepotřebuji trvale nastavit velikost písma. Na mém PC jsem došel k možnosti : Lupa, ale ta se mi nakonec ztratila z lišty a nevím jak ji zpět vyvolat. Byl jsem u kamaráda, který má dole na liště v PC možnost v % měnit velikost celé stránky, ale naví jak mu to tam kdo udělal. V případě potřeby si klikne na jaké procento chce a podle toho se mu zvětší celá stránka nebo zase zmenší. Děkuji za případné rady.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Příliš nerozumín dotazu, na co se vlastně ptáš? Pokud jde o velikost v internetovém prohíížeči, tak zkus např. kombinaci CTRL a +.

Další odpovědi
wendyX

Pokud jde skutečně o zvětšování velikosti obsahu na př. zobrazené webové stránky- potom podle ‚Lamalam‘. Lze to ale provést ještě jednodušeji, pokud máte myš s rolovacím kolečkem- pak při stisknutém Ctrl stačí kolečkem otáčet vpřed- a obraz se proporcionálně skokově zvětšuje, při jeho otáčení zpět (k sobě) se naopak zmenšuje. Není třeba vůbec rukou opouštět myš… 🙂
(neuvádíte typ prohlížeče, ale je ověřeno v IE, Google Chrome a Opeře).

kablik

souhlas s Lamou, navíc se ti v pravo nahoře objeví lupa s nabídkou vrátit do původního stavu…