Complex

Jak meditací dosáhnout vnitřní rovnováhy?

Nejlepší odpověď
annas

"Možná nejjednodušší způsob, jak se koncentrovat, je soustředit se na svůj dech. Ten máme totiž vždy s sebou a nepotřebujeme k tomu nic dalšího.

Nadechujeme se a vydechujeme nosem, pomalu a zhluboka. Oči máme zavřené nebo mírně pootevřené. Před každým nádechem i výdechem se snažíme vždy znovu soustředit svou pozornost dovnitř.

Ze začátku nám pozornost bude velmi rychle utíkat, proto se musíme znovu a znovu před každým nádechem či výdechem zkoncentrovat. Je v pořádku, že pozornost ztrácíme, je ale potřeba se soustředit znovu a znovu a nevzdávat to.

Po několika minutách už pozornost ztrácet nebudeme. Pro usnadnění si můžeme v duchu při nádechu opakovat „nádech“ a při výdechu „výdech“ nebo nějakou mantru."

Více se dočtete v odkazu,
https://www.u­menimeditovat­.cz/meditace-pro-zacatecniky/

Známá je mantra óm – vslovovat odděleně ó mm, ó mm atd.

Pomáhá uvolnění,

Další odpovědi
Drap

Nelze top vládnout po deseti minutách, chce to nějaký čas trénovat a potom to jde samo.

ivzez

Začněte nácvikem autogenního tréninku,
nejlépe pod vedením odborníka.

Časem se dostanete i k meditaci.
Ale počítejte s měsíci (možná i roky) trpělivosti a nácviku.

zjentek

Nemyslitelný pro Evropana, honicí euro!