Avatar uživatele
PetaKo

Jak máte řešenou střechu pergoly?

Ahoj, má tu někdo zkušenost se zasklením střechy pergoly? Popřípadě nechávali jste si dělat z terasy zimní zahradu?

Zajímavá 0 před 1111 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Já jsem použil toto: https://www.la­nitplast.cz/mar­lon-cse-original/popis-desek/ a jsem spokojen. Desky mají lehce kouřové zabarvení a UV filtr. Není pod nimi tma ale přesto příjemně.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

A chceš pergolu, pod kterou uvidíš skrze střechu na obluhu, anebo chceš z pergoly prosklenou zimní zahradu? To si fakt vyber, bo v otázce se nás ptáš na řešení střech našich pergol a jedním dechem chceš hned zasklívat a nakonec zajdeš i tam, kde tě zajímá, zda si někdo nechal udělat zimní zahradu z terasy. Což mě navádí na myšlenku – nechcdš link na nějakou knížku pro kutily?

Prodávají polykarbonát/lexan na jedný straně potažený fólií, která způsobuje zrcadlový efekt a odráží sluneční paprsky, takže pod pergolou pak není takový horko a přes lexan vidíš oblohu, večer pak pod pergolou vidíš i na hvězdy. V praxi je to pak tak, že pokud chceš vidět hvězdy, vyjdeš z pod pergoly a přes den, když slunko hodně pere, natáhneš si pod střechu ještě i slunečník. Ale prodává se to, čili existuje to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
majki636

Zimní zahradu bohužel nemáme ač bych si ji moc přála, ale loni na jaře jsme si nechávali dělat prosklenou pergolu na zahradě a vypadá to úžasně a svým způsobem to částečně splňuje i funkci zimní zahrady. Celá pergola je od značky https://www.pergoly-morava.cz/ a jak s pergolou tak i samotnou instalací až po přístup firmy jsme byli moc spokojení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepina7897

Dobrý den, co se týká střechy pergoly, tak zasklenou mají moji rodiče a jsou s ní maximálně spokojení. Mě, ale zaujaly markýzy proti dešti, které jsou kvalitní. Proto jsem si jednu nechala nainstalovat nad terasu. Dá se pod ní sedět za jakéhokoliv počasí. Podle mě jsou obě alternativy skvělé, ale záleží jen na vás, která vám bude více vyhovovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

My máme hliníkovou pergolu a máme ji zavřenou, takže je to taková zimní zahrada. Chtěl jsem, abychom mohli pergolu využívat celoročně, ne jenom v létě, když je hezky, proto jsem zasklení pergol zvažoval hned, jak jsme se pro ni rozhodli. Pergolu máme na jih, proto jsem taky zvažoval materiál a celkové provedení a nakonec jsem spokojený. Pergola slouží přesně tak, jak jsem si představoval.

Avatar uživatele
vlajan1981

No, my zatím nijak, protože pořád ještě pergolu nemáme. Na pořízení nějaké pěkné pergoly jsme se chystali letos, ale bohužel nám to moc nevyšlo z hlediska financí. Každopádně už pár měsíců mám vybranou jednu od https://www.a­typy.cz/hlini­kove-pergoly/ Pokud se nepletu, tak ta má střechu z PVC. Vypadá podle mě velice moderně. :)

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
GabulkaA

Máme tam IPU, budeme ještě dělat krytinu. Jinak máme střechu zkosenou. Já bych ale ráda znala vaše názory na osvětlení pergoly. Tohle se mi líbí https://www.e­lusia.cz/strop­ni-osvetleni/novaluce-herm-white-2-er, ale nevím… Uvažuju… Poradíte?

před 1093 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Honzin8

Dobrý den, jaké to osvětlení jste nakonec zvolila? A jak ho hodnotíte? Jste spookojeni s výběrem?

Avatar uživatele
Lurenka

Dobrý den, elusia je senzační shop. Mají právě i super nabídku venkovního osvětlení. Máte už vybráno? Co vás zaujalo?

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kikulinka85

Dobrý den, jaké to řešení jste nakonec zvolili? Budu ráda za indpiraci. Děkuji.

před 1065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Ahoj, koukala ses na tu elusia? Tam si vybereš určitě.

před 1030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
IvkaH

Dotaz na ty co pergoly mají. Jakým způsobem máte vyřešené zastřešení ?

před 1100 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majki636

Nevím jak je to myšleno ? Materiál nebo odolnost ?

před 1083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
IvkaH

Pokud možno, tak jak materiál i odolnost. Dívala jsem se totiž tady na toho výrobce www.al-pergoly-morava.cz a líbí se nám ty jejich pergoly, ale nejsme si jisti tím tipem zastřešení.

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majki636

Tak z toho bych strach neměla, je tam ochrana proti sněhu tuším do 90 kilo jestli si to dobře pamatuju, protože to manžel řešil taky, mají protidešťovou ochranu atd.

před 1068 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek