ReHu

Jak máte položené ruce na volantu při jízdě ve městě a při delší jízdě třeba po dálnici nebo mezi městy?

Držíte je po celou dobu jízdy v poloze „za 10 minut 2“?

Alesh, to je přece jedno, jestli za 10 minut 2 nebo 3/4 na 3.
Jen mě tak napadlo, že řidič by se měl hlavně cítit pohodlně a ne se stresovat nedohodnou pozicí.
Já mám nejčastěji (při klidné jízdě) na volantu pouze levou ruku. Často v místě, kde je spoj volantu s středovou částí nebo volant jen přidržuju ve spodní části. Ve městě, když se častěji řadí to je jiné.

Nejlepší odpověď
gecco

Držím ruce cca ´vetřičtvrtěnatři´ a zejména na dálnici většinu času obě na volantu (občas je potřeba řadit, pohladit kočenu vedle, nastavit klimu, …).
Po městě občas řídím jen jednou rukou – druhou v tu dobu používám jako držák cigarety…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

…jednu na volantě a druhou na koleně spolujezdkyně (když neni,tak na šantrpáce)…

cochee

Ať tak nebo tak, posaz rukou furt střídám, protože nevydržím tak dlouho v jedné poloze. Nejpřirozenější poloha u mě je trochu blíž „rovníku“ volantu, popsal bych ji jako za dvě minuty čtvrt na deset :)

anonym

Já ani nevím, já mám kormidlo. Jinak podle potřeby. 🙂

Alesh

Za 10 minut dvě už se volant dávno nedrží, viz zdroj.
Celkem ty ruce na tom volantu mívám skoro furt, jen někdy si pravou ruku z něj sundám a položím si ji na loketní opěrku. Levá mi pak trochu sjede, opřu si ji o opěrku ve výplni dveří. To ale dělám jen tam, kde to dobře znám, volant jen ta přidržuji a lehce koriguji směr jízdy. Pokud přijde vostřejší zatáčka, zas ruce přehodím, tak jak mají být.

Zdroj: http://www.ibe­sip.cz/cz/ridic/za­sady-bezpecne-jizdy/spravna-pozice-za-volantem-a-jeho-drzeni

Agneta

Za „deset dvě“ drží volant jen ustrašené řidičky a dědci:DDD

ptáč

Za deset minut 2 mi připomíná důsledné přišlápnutí na brzdu stojícího vozu na červenou, když přechází chodci a za mnou brzdí auta. Mimo město palce na dolním okraji volantu. Jinak ve štatlu obouma rukama pevně tak, jak mě to učili.

anonym

pokud jedu s manuální převodovkou, tak levá ruka na volantu shora a druhá na řadičce. pokud s automatem, tak stejně, jen druhá ruka nemá co dělat.
u žen je to jasné, tam jsou ruce všude možně, jen ne tam, kde mají být. střídají volant, cigaretu, telefon, rtěnku, řasenku, stínítko se zrcátkem, psa, dítě 🙂

klumprt

Zapětminuttřič­tvrtěnasedumpryč. 🙂

gagaga

mam automat, najezdim mesicne uplne nejmene 1 500 km , a na dalnici , pokud to provoz dovoli, ridim vetsinou jen levou rukou ..
vpravo mam takove " odpocivadlo " , ve kterem je zabudovany telefon a pod tim takova lednicka na piti .., tak na tom mam polozenou pravou ruku ..
:)

  • iv-

talka

Ad Mc Merkurion: co to je šantrlpáce? Asi šaltpace.

Mc Merkurion

jo,mělo bejt: „šantrpáce“…to víš,já a čeština…