Pokročilý

Jak mám zredukovat čínskou nabíječku, která má placatý kolíky a i menší rozteč?

Existuje nějaká redukce aby mi to pasovalo normálně do zásuvky?Je to na USB kabel.Input 100-240 Vac 50/60 Hz 0,3A max , Output 5V 1600 mA/////Nebo použít nějakou nabíječku na mobil? Mám Input 100-240 V 50/60Hz 150 mA Output DC 5V 500 mA Nevyznám se v těch ampérech a miliampérech,tu co mám na mobil je asi podle mě slabší že ano?Nechápu proč Číňani posílaj ty svoje nabíječky,která u nás nejde použít....///Je to k wifi kameře a v popisu zboží je uvedeno že v balení bude adaptér s českou koncovkou :-) Takže Číňan toho má hodně asi teď před Vánocema a má v tom asi guláš!Mě jde jen o to abych s tou mojí nabíječkou něco nezničil.Jenže třeba tu redukci jak najít na netu?Tu jak mi poslali třeba není čínská,prostě ty kolíky má placatý,jsou oba úplně stejný a mají menší rozteč než naše zástrčka a ještě jsou na konci těch placatých kolíků dírky!Radši bych použil tu originální..

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jde o to, co je to za nabíječku(respektive,co ta nabíječka bude nabíjet).
Použití redukce vidím jako dobrý nápad.

Pokud ta na bíječka má 1,6A MAX(1600mA)-znamená to, že je nabíječka schopná dodávat tento proud stabilně po určitou dobu.
Druhý případ- nabíječka dokáže stabilně dodávat po určitou dobu proud, odpovídající 0,5 A (500mA).
Z toho vyplývá, že nabíječkou číslo jedna můžeš nabíjet přístroj č.2
Obráceně NE!! Nabíječka nebude schopná dodat odpovídající proud a nejspíše se spálí!!!

Ještě k těm kolíkům. Na trhu existuje celá řada redukcí. stačí si jen vybrat. Třeba zde>https://www.alza.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Použij klidně tu co máš na mobil.Akorát se bude nabíjet o něco déle.Co sis objednal,to ti přišlo.Myslím že Číňan ve skladu nebude pátrat po tom,jestli Lojza z Horní Dolní má zásuvky takové nebo makové...

Zlatý

Jestli má originální nabíječka zatížitelnost 1,6A, je možné předpokládat, že i takový bude maximální proud při nabíjení. Rozhodně nezkoušej nabíječku k telefonu s třetinovou zatížitelností! Kamera se nebude nabíjet déle, ale spíš se nabíječka velkým proudem zničí. Na ochranu bych nespoléhal.
Adaptéry jsou běžně k dostání. Např.: http://www.vpcentrum.eu/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 907
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 408
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 289
Zlatý led 268
Zlatý Lamalam 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.