Peter Kus

Jak mám zjistit, že karavan z bazaru je v pořádku a provozu schopný?

Chceme s manželkou procestovat pobřeží Jadranu a volba padla na starší obytný vůz z bazaru. Co zkontrolovat abychom nekoupili špatně?

Odpovědi
cukrar

Dobrý den, pane Kusi.
100% jistotu nemáte nikdy. Přiblížit se můžete tím, že navštívíte autorizovaný servis, zaplatíte třeba 3–5tisíc za pečlivou kontrolu, pak ještě STK, kde si necháte udělat na svoje jméno kontrolu. Ta se hodí při přepisu.
Přeji hezký víkend a šťastnou ruku při výběru.

anonym

Jako laik nemáš šanci – navíc je toho moc…
S prodávajícím se domluv na !předkupní! prohlídce auta v autorizovaném servisu – pokud odmítne, odmítni koupit.
Předem si můžeš maximálně zjistit nějaké informace přes Cebii ( http://www.ce­bia.cz/ ), něco málo zdarma, zbytek za ´pár´ set.

zzzzz

Domluvit se v bazaru a vzít ho na STK. pokud to není šrot, rádi vám vyhoví. Pokud je to šrot budou mít milión výmluv. 🙂

Cestovat s karavanem je super. Také jsem jeden kdysi měla a mám v plánu si ho zas někdy pořídit, ale to až tak v penzi, pak si projedu Evropu celou .-))))
Doplňuji:
Cebia je fajn, ale není 100% doporučuji ji spíše k autům.

Karolin89

Zkus jestli si teda ještě nic nezkušil tak například www.cebia.cz . JE to firma z Prahy, která poskytuje tuhle službu také.