sarinks258

Jak mám zahnat stres,když chci být učitelka?

Ahoooojky.Máma občas říká,že učitelka být nemůžu,když se skoro vždycky stresuju.Jak mám zahnat zbytečný stres???
Stres mám třeba z mých sourozenců,nebo když mám udělat něco náročného.:)))
Doplňuji:
Nene :DDD Mě spíš jenom štvou a vždy mi něco zničí … a ubližovat jim nemůžu :(((

Nejlepší odpověď
led

Tréma – stres býva hlavne z neistoty vedomia.
Ak človek má potrebné znalosti, vie,čo chce, ako to povedať, po prvom náznaku trémy, ako skúšajúci, či žiaci budú vnímať, ako zoberú „príval“ nových neznámych informácií, alebo opakovanie už známej látky. Príjmu to, alebo budú hľadať chyby? Budú spolupracovať? Dať im najavo, že ešte nič nevedia, nič nedokázali, alebo ich brať ako rovnocenných partnerov? Tieto otázky naozaj vylejú litre potu na čele začínajúcej učiteľky. Každá učiteľka tieto problémy pri svojich začiatkoch mala. Potom sa to akosi stratilo a pokiaľ učiteľka pokračovala so svojim sebavzdelávaním, našla i spôsob, ako spoznať svojich žiakov, ako sa s nimi sžiť.
„Jak mám zahnat zbytečný stres???“
Nezaháňať ho,malá tréma, stres, pomáha voči zaspaniu na vavrínoch. Má ho každý, kto vystupuje verejne, niekto väčší, niekto menší, niekto tak malý, že si ho ani neuvedomuje, Najjednoduchšie zbavenie sa trémy je použiť imaginárneho poslucháča, tomu to všetko povedať, u žiakov to môže byť jeden, ktorému to vysvetľujem, aj keď oči prebiehajú aj na ostatných. Ak zbadám nezáujem, aj to sa stáva, netreba sa báť odbočiť jemne z danej témy, odľahčiť „únavu z počúvania“ a potom po návrate pozornosti pokračovať ďalej v danej téme.
Politici tento spôsob bežne používajú pri prejavoch, svojho imaginárneho partnera si vyberú medzi poslucháčmi a ľudia v smere pohľadu majú pocit, že rečník hovorí priamo k nim.
„Jak mám zahnat zbytečný stres???“
Vedieť, neváhať, mebáť sa, nedať najavo neistotu…

Najhoršie, čo môže človeka stretnúť, nie je tréma, ale stať sa nepríjemným, „prísnym“ pedantickým kritikom, bez náznaku pochopenia potrieb iných, bez schopnosti konštruktívnej diskuzie, stratiť ľudský cit. Nestačí len kritizovať, dogmaticky trvať na dodržiavaní akýchsi umelo vytvorených pravidiel, ale ponúknuť riešenie, toto mnoho ľudí, aj učiteľov, nevie. Toho sa vyvarujte, ak chcete byť učiteľka.
Doplňuji:
z pána učiteľa Igora Hnízdo a jeho „Výnos ministerstva školství číslo 284/c/1945“ si neberte vzor učiteľa a jeho sebavedomia
zo zdroja podľa Damiany

Zdroj: prax

Další odpovědi
Damiana

Inspiruj se tady. Lepší příklad nenajdeš:-)
http://youtu.be/bGVXq4E2­LNQ

marci1

Jedná se spíše o trému. Učitelka vystupuje před žáky, jedná s rodiči žáků, s pedagogickým sborem apod. a tudíž by trémou neměla trpět. Ale ještě máš dost času a tréma může časem odeznít. Musíš to trochu trénovat. Zhluboka se nadechni a říkej si, že je to maličkost, nic to není atp. Každý má někdy trému.

ponovotny

zkus kouknout na tohle http://www.csfd­.cz/film/276210-bastardi/

anonym

Pokud víš, co to stres je a pokud jím objektivně vzato trpíš, tak to máš opravdu blbé. Poprvé vidím, že někdo má stres ze svých sourozenců. Tak něco takového skutečně neznám a musí to být zřejmě hrůza. To tě sourozenci ohrožují? Z jejich strany se bojíš útoků a násilí? Potom opravdu ve vaší rodině není leccos v pořádku a měla bys navštívit psychologa nebo psychiatra, aby ses naučila stresu odolávat.

Bedy

No ne, učitel musí být prostě učitel od základu, od povahy, od srdce, jinak to není správný učitel. Nesnáším učitelky, co jsou učitelky jen papírově. Sám jsem to zažil několikrát a opravdu to bylo znát i třeba na výsledcích ve srovnání s minulým rokem nebo minulým pololetí.

Základem je kvalitní a dobrý spánek, chodit usínat v klidu, doporučuju na večer si koupit čaj na uklidnění – ten obsahuje meduňku, třezalku a podobné bylinky, ty pomáhají v boji se stresem, když to tak řeknu.

Dále si zvyšte dávky hořčíku, kupte si třeba i tabletkový, doporučuju omezit příjem kávy, černého čaje a alkoholu, stejně jak se vyhněte konzumaci příliš sladkých a tučných jídel, naopak zvyšte příjem ovoce a zeleniny. Doporučuji kapky jilmu, ty jsou dobré proti stresu vyvoleném právě pocitem velké nebo nadměrné odpovědnosti. Na stres je dobrá i levandule – kupte si třeba vonný pytlíček nebo si občas udělejte nějakou tu koupel.
Též bych doporučil různé relaxační techniky, na internetu toho najdete dost.

Důležité je i prostředí, ve kterém žijete, chtělo by to právě doma uklidnit trošku situaci, ale to už je práce pro konkrétní léčitele a terapeuty, co se zabývají čištěním čaker, čištěním aury, odstraňováním diskarnátů, to si musíte přímo za někým jít nebo třeba využít solidních ezoterických služeb v televizi, na Active.Tv v pořadu EZO.TV je paní Simonne, tu bych mohl doporučit, zrovna včera nebo předevčírem po obědě pak dělala čištění až 3 osob v rámci jednoho hovoru.

Děda Louda

Zvol jiné zaměstnání.

anonym

Čtěte, moc vám to pomůže. http://uloz.to/brow­se?q=Jak+mani­pulovat+s+lid­mi
http://knihy.ab­z.cz/prodej/jak-manipulovat-s-lidmi-a-nenechat-se-sam-zmanipulovat