Anonym*****

Jak mám vyřešit ,,podraz'' na Letgo? Prosím o radu kohokoliv, kdo Letgo používáte.

Všechno se to týká taťky mého přítele. Chtěl si na rychlo koupit PC,tak se koukl na Letgo.Našel PC za 1300 Kč. Prodejce v inzerátu, ale neuvedl pravdu.
Přítelův taťka je trošku jiné generace, tak si ho jen nechal pustit. No a když prodejce uviděl, že počítačům moc nerozumí (pomalu vůbec), tak mu ho jen zapojil a ani mu neukázal, jak počítač funguje. Dalo by se říct, že ho prostě ,,oblbl''.
Potom když počítač začal nějak zkoušet (tak jak to uměl), zjistil, že nefunguje vůbec internet. Ani když jsme byli připojeni, prostě vůbec to nešlo.Tak jsme to vyzkoušeli my a fakt nefungoval. Chtěli jsme tento počítač vrátit, jelikož to byla zbytečná investice. Když jsme pána kontaktovali, začal se vymlouvat, neodepisovat a nezvedat telefon.
Chci se zeptat: stalo se vám něco podobného někdy? Dá se tento uživatel nahlásit na Letgo, aby ho už nemohl používat a oblbovat další lidi?
Nebo když u inzerátu neuvedl pravdu a také nám psal, že je všechno funkční. I přestože nebylo. CO BY NÁM NA TOTO ŘEKLA POLICIE?? Chápu, že je to Letgo a není na ty věci záruka a nic. Takže je dost možné, že by se nám jen vysmáli. Ale slyšela jsem, že je Letgo prý hlídané, nevíte o tom někdo něco?

Stát se to mně, nějak to neřeším. Je to pouze 1300 Kč. Ale pro někoho to jsou vydělané peníze a není to zas tak málo…

Moc prosím o pomoc. Klidně se svěřte s vašemi zkušenostmi s Letgo. Předem děkuji. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Zcela upřímně, už když jsem četl že vás „prodejce oblbnul protože na počítači nefunguje internet“ tak trochu jsem nabyl dojmu že ten PC je nejspíš v pořádku a problém je s nejvyšší pravděpodobností na vaší straně a neschopnosti připojení úspěšně nakonfigurovat. Být vámi vykašlu se na scénář s policií a zaměřím se na to abyste svůj PC nastavil správně protože bych se vsadil o kilo, že na tom internet nakonec pojede bez problémů. Připojujete se k internetu přes WIFI nebo kabel ? Popiště trochu lépe, třeba v nové otázce jak v nastavení postupujete a co přesně vám systém hlásí ! Pak jistě budeme schopni dobrat se do funkčního stavu …

Další odpovědi
Edison

Nevíme, co že to je za počítač. Nevíme důvod nefunkčnosti internetu. To může mítnepřeberně příčin. Ani nevíme, jestli v popisu bylo uvedeno, že internet funguje. Např. jestli je síťová karta integrovaná, nebo jestli je to samostatná karta. Nevíme nic… Tím méně jak tento „problém“ s prodejcem vyřešit. Jak se zdá, ani vy PC příliš nerozumíte.

Mp2

Prodaval jsem PC na náhradní díly.. Funkční…
Poslal jsem ho 3× na dobírku a ten.neldo si ho nevyzvedl… Vždy to bylo poslané do mésta 20km od toho minulého.. Pak mi došlo ze jde o tu jednu osobu… Ztratil jsem penize na postovnem.a musel pro balík zpatly jal blb..

Védel jsem,.že dotyčný hledá urcite dily k PC, tak jsem založil falešný inzerát s díky za odvoz… Čekal jsem, až se on ozve..nechal jsem ho jet 200km… Musel vyjet v 5 ráno.. Přijel asi v 8…ještě tam měl přestup a vyluku..
Venku bylo –7 stupňů a za 3 hodiny mu to jelo zpatky…
Když mi zavolal, ze dorazil, délal jsem z nej blbce a potom jsem se mu vysmál..připravil jsem ho o penize, o které pripravil on mn na poštovném
. A o čas, který jsem musel jak blbec běhat na poštu..

Připravil jsem ho o 9 hodin života.. Měl dost času na to, aby o tom cestou domu přemýšlel..

nyjono

Jen doplním Edisona.
Pro tebe to je pouze 1300 Kč protože ty si je asi vydělat nemusíš.
Pro jiného to není zas tak málo, protože si je vydělal?
Tak je to tedy hodně nebo málo nebo je cena přiměřená? PC není pouze na surfování po netu.

anonym

Velmi pohodlný způsob jak eliminovat případný vliv chybné konfigurace nebo poškozené instalace operačního systému je stáhnout si operační systém ubuntu (ubuntu.cz) hodit jej na USB flash a nabootovat z této flashky. Tak nijak nepoškodíte původní systém, ale je velmi pravděpodobné, že problémy které registrujete na systému stávajícím se v ubuntu už vyskytovat nebuou a pak bude velmi snadné diagnostikovat problém. Pokud byste s tímto postupem potřebovala poradit kontaktujte mne třeba přes FB ( https://www.fa­cebook.com/ji­ri.doubravsky ) a můžeme to snadno dořešit.