dejwík

Jak mám vypočítat rovnici M/2 + 0,3 = 2,2 0,5m-n/2= 3,6 Prosím spěchá :(

Rovnice M/2 + 0,3=2,2 0,5m-n/2= 3,6 Jak mám vypočítat?:(

Nejlepší odpověď
WeeBear

Užívej společných násobků. 😉

Užij sešit, pokud si ho nevedeš, tak http://www.mat­web.cz/linear­ni-rovnice a hlavně vypni počítač a něco dělej! Učitelé ocení aspoň SNAHU!
Doplňuji:
Respektive, pokud bych ti opravdu hodně chtěla pomoct, tak následovně:

Jako první si odstraň zlomky (obě rovnice vynásob jmenovatelem).

Pak vypočti 1. rovnici (m/2 + 0,3 = 2,2), z toho ti vyjde, kolik je ‚m‘.
Poté vypočti druhou rovnici tak, že dosadíš jednu polovinu z ‚m‘ (které máš vypočítané z předchozí rovnice) a počítáš dál.

Další odpovědi
Tinka

jestli máš v počítači kalkulačku tak si to na ní vypočítej..poradila bych ti ale sama nevím