DusanOrlik

Jak mám vylepšit virtuální paměť?

Píše mi to,že mám málo virtuální paměti,když jsem v internetu a dám minimalizovat tak se tak nestane,je více pomalejší a seká se to všechno…Nevíte někdo prosím jak mám zvýšit virtuální pamět?Děkuji strašně moc!!!

Nejlepší odpověď
robosobo

Stále se zobrazuje zpráva, že systém má nedostatek virtuální paměti
Následující situace je vám možná víc než známá: Pracujete na počítači a všimnete si, že se jeho výkon postupně snižuje. Je stále těžší spouštět a ukončovat programy. Čekáte nekonečně dlouho, než se zobrazí webové stránky. A pak začnete dostávat vážně vyhlížející zprávy podobné následujícím, že máte k dispozici příliš málo virtuální paměti.
Mimochodem, nemusíte si dělat starosti. Tato zpráva není tak hrozná, jak vypadá.

Prohlížení zprávy o nedostatku virtuální paměti
Virtuální paměť je prostor využívaný počítačem v případě nedostatku paměti RAM (Random Access Memory), což je paměť, kterou počítač využívá při spuštění aplikací, jako je Microsoft Office Word nebo Microsoft Office PowerPoint.
Co tedy můžete udělat k nápravě tohoto problému a zabránění zobrazování této zprávy v budoucnosti? Následující řešení pomohou vašemu počítači zabránit v zobrazování zprávy o nedostatku virtuální paměti.
Řešení 1: Zvyšte velikost virtuální paměti svého počítače
Prvním řešením je zvýšení nastavení virtuální paměti v počítači. Přitom musíte nejprve určit, kolik paměti RAM v současné době máte k dispozici.

Zjištění množství paměti RAM v počítači:
1.
V nabídce Start klepněte na příkaz Tento počítač. Otevře se okno Tento počítač. Klepněte na položku Zobrazení systémových informací (v levé části okna Tento počítač). Otevře se dialogové okno Vlastnosti systému.
2.
Klepněte na kartu Obecné. Zde zjistíte, kolik paměti RAM je v počítači aktuálně k dispozici.

Vyhledání paměti RAM v počítači

Zvýšení velikosti virtuální paměti v počítači:
1.
V nabídce Start klepněte na příkaz Tento počítač. Otevře se okno Tento počítač. Klepněte na položku Zobrazení systémových informací (v levé části okna Tento počítač). Otevře se dialogové okno Vlastnosti systému.
2.
Klepněte na kartu Upřesnit. Ve skupinovém rámečku Výkon klepněte na tlačítko Nastavení. Otevře se dialogové okno Možnosti výkonu.
3.
V oblasti Virtuální paměť dialogového okna Možnosti výkonu klepněte na tlačítko Změnit. Otevře se dialogové okno Virtuální paměť.

Výběr karty Upřesnit dialogového okna Možnosti výkonu
4.
Změňte hodnoty v polích Počáteční velikost (MB) a Největší velikost (MB) na jedenapůlnásobek velikosti paměti RAM, kterou máte (v MB). Pokud například máte 768 MB, zadáte do obou polí, tedy Počáteční velikost (MB) a Největší velikost (MB), hodnotu 1152.

Přístup do dialogového okna Virtuální paměť
5.
Třikrát klepněte na tlačítko OK.
6.
Klepněte na tlačítko Nastavit. Potom klepněte na tlačítko OK. Zobrazí se zpráva s informací, že změny vstoupí v platnost po restartování počítače.
7.
Klepněte na tlačítko OK. Pak restartujte počítač, aby změny vstoupily v platnost.
Řešení 2: Zvýšení velikosti paměti RAM v počítači
Pokud stále dostáváte tu hroznou zprávu, že v systému je nedostatek virtuální paměti, a dostáváte ji i poté, co jste zvýšili množství virtuální paměti počítače, pak bude možná nutné přikoupit pro počítač další paměť. K opravdu dobrému fungování potřebuje systém Windows XP minimálně 256 MB paměti RAM. Čím větší je paměť RAM, tím je to lepší.
Pokud se vám to stane v práci, můžete se před aktualizací paměti v počítači obrátit na správce IT ve vaší společnosti. Pravděpodobně budou mít možnost rozšířit velikost paměti a pomohou vám ji nainstalovat.
Jestliže potřebujete přikoupit nějakou paměť, zastavte se v místním obchodě s počítači. Můžete zde zakoupit přídavnou paměť a nejspíše vám také mohou pomoci s její instalací. Případně je možné paměť zakoupit online. Velký výběr pamětí najdete na webu Windows Marketplace (US).

pokud máš windows od Microsoftu

Zdroj: www.microsoft­.com/cze/atwor­k/getstarted/pcpro­blems.mspx#E6

Další odpovědi
BandiOl

Jaký máte operační systém? Jakou konfiguraci počítače, tj. kolik máte paměti, jaký velký disk?
U Windows se virtuální paměť nastavuje přes ovládací panely → systém → výkon → upřesnit → výkon → nastavení → upřesnit → virtuální paměť → změnit → velikot určí systém → nastavit → OK.
Nebo si můžete nastavit rozsah – tam si můžete trochu přidat u maxim. hodnoty, moc to ale nepřehánějte.
Případně můžete mít počítač zahlcen zbytečným softem, nebo i jiným záškod. programem, případně se může jednat i o hardw. problém.
Pokud bude problém, dejte vědět.

casey

Nepises jaky mas system. Ve win 7 je to
Start – pocitac – prava mys – vlastnosti – upresnit nastaveni systemu, v prvnim obdelnicku vykon – nastaveni – karta upresnit – obdelnicek virtualni pamet – zmenit. Nezapomenout pak restartovat system, aby zmena zacala platit.

Hlada

Odpověď jste dostal, jen doplním, že historii využití virtuální paměti najdete graficky ve Správci úloh. V dnešní době levných RAM už virtuální paměť ztrácí smysl. Není problém osadit počítač takovou RAM, aby nemusel virtuální paměť používat.