Vilma!

Jak mám vyhodit zaměstnankyni, aniž bych jí musela platit odstupné?

Pracovala u mě 1 rok a potom byla dvakrát po sobě na mateřské dovolené. Teď bych ji potřebovala vyhodit, protože už mám dost dalších, lepších zaměstnanců. Mám menší firmu, takže bych je všechny ani neuživila. S paní byly vždycky problémy.

Nejlepší odpověď
IQ tykve

Vilmo, Vilmo, tak krutá …
Doplňuji:
Tak v tomto případě, jak píše jirkajirka! Hledat příčinu a důvod k rozvázání pracovního poměru bez odstupného! Pokud má malé děti, přidělit ji práci na noční směny (pokud to je možné) , práci o sobotách či nedělích!

Další odpovědi
briketka10

myslím, že podle zákona má na odstupné právo
a po 6letech i když byla na mateřské ta se počítá
do pracovního poměru a jestli si nejste jistá běžte
se poradit s právníkem, zde je starší příspěvěk :
http://www.hle­dampraci.cz/pra­covni-pravo/odstupne-vypovedni-doba-materska.php

Reezo

Není to morálně správné. Spíš bych vám doporučil se sní nějak dohodnout. Vždycky vede nějaká cesta, která je výhodná pro obě strany… Jestli je maminka, tak je pochopitelné, že se musí starat o své ratolesti. Chápu, že vám jde o peníze, ale neměli by být společnosti tak bezcitné, vůči svím zaměstnancům.

mojitek

Je zajímavý,že jí chcete vyhodit až ted. Kdyby byla tak špatná,tak byste jí snad vyhodila už dřív,vždyt tam celý 1 rok pracovala a všechno bylo v pohodě,ne?

autacek

Jen tak se jí nezbavíš, jediné co můžeš je, vytvořit jí takové podmínky, aby ještě ráda odešla sama.

Vilma!

No tak co s ní mám dělat, když jsem si během těch 6 let, co byla na mateřské, našla spolehlivější zaměstnance? Ona u mě pracovala jen takovou dobu, aby mohla jít na mateřskou a já jsem jí to musela platit..Paní evidentně nemá zájem u mě pracovat, jen chce dostat odstupné.

GM

Vilmo, ty jsi té paní platila mateřskou? Snad sociálka, ne?! Neznám souvislosti, ale měla bys postupovat podle Zákoníku práce. Pokud má paní nárok na odstupné, tak jí je vyplať a nespekuluj.

Reezo

člověk může mít důvod, proč dělá to co dělá. Jestli chce odstupně, tak se třeba dostala do nepříjemné situace. Podle mě, by pomohla konverzace a přímo se jí dotázat, zda má zájem vůbec u vás pracovat. Při konverzaci, ji můžete sdělit, že jste nespokojena se situaci a řešit, jak to napravit. Kdyby nechtěla nic řešit, tak bych pak volil cestu zlého šéfa.

arygnoc

aj tak to dávate do nákladov a odpisov, kde je problém?
nejedná sa skôr o osobnú zášť?

jirkajirka

Když ji nedáte odstupné a budete ji zaměstnávat tak možná stratíte ještě více. Nebo pořádně v práci zaukolovat a čekat na chybu.Když je to tak špatná pracovnice.Ale itak stratíte daleko více když ji budete zaměsnávat Člověk na vic.