Avatar uživatele
Vilma!

Jak mám vyhodit zaměstnankyni, aniž bych jí musela platit odstupné?

Pracovala u mě 1 rok a potom byla dvakrát po sobě na mateřské dovolené. Teď bych ji potřebovala vyhodit, protože už mám dost dalších, lepších zaměstnanců. Mám menší firmu, takže bych je všechny ani neuživila. S paní byly vždycky problémy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3982 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
IQ tykve

Vilmo, Vilmo, tak krutá …
Doplňuji:
Tak v tomto případě, jak píše jirkajirka! Hledat příčinu a důvod k rozvázání pracovního poměru bez odstupného! Pokud má malé děti, přidělit ji práci na noční směny (pokud to je možné) , práci o sobotách či nedělích!

Upravil/a: IQ tykve

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

myslím, že podle zákona má na odstupné právo
a po 6letech i když byla na mateřské ta se počítá
do pracovního poměru a jestli si nejste jistá běžte
se poradit s právníkem, zde je starší příspěvěk :
http://www.hle­dampraci.cz/pra­covni-pravo/odstupne-vypovedni-doba-materska.php

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

Není to morálně správné. Spíš bych vám doporučil se sní nějak dohodnout. Vždycky vede nějaká cesta, která je výhodná pro obě strany… Jestli je maminka, tak je pochopitelné, že se musí starat o své ratolesti. Chápu, že vám jde o peníze, ale neměli by být společnosti tak bezcitné, vůči svím zaměstnancům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Je zajímavý,že jí chcete vyhodit až ted. Kdyby byla tak špatná,tak byste jí snad vyhodila už dřív,vždyt tam celý 1 rok pracovala a všechno bylo v pohodě,ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Jen tak se jí nezbavíš, jediné co můžeš je, vytvořit jí takové podmínky, aby ještě ráda odešla sama.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vilma!

No tak co s ní mám dělat, když jsem si během těch 6 let, co byla na mateřské, našla spolehlivější zaměstnance? Ona u mě pracovala jen takovou dobu, aby mohla jít na mateřskou a já jsem jí to musela platit..Paní evidentně nemá zájem u mě pracovat, jen chce dostat odstupné.

před 3982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GM

Vilmo, ty jsi té paní platila mateřskou? Snad sociálka, ne?! Neznám souvislosti, ale měla bys postupovat podle Zákoníku práce. Pokud má paní nárok na odstupné, tak jí je vyplať a nespekuluj.

před 3980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reezo

člověk může mít důvod, proč dělá to co dělá. Jestli chce odstupně, tak se třeba dostala do nepříjemné situace. Podle mě, by pomohla konverzace a přímo se jí dotázat, zda má zájem vůbec u vás pracovat. Při konverzaci, ji můžete sdělit, že jste nespokojena se situaci a řešit, jak to napravit. Kdyby nechtěla nic řešit, tak bych pak volil cestu zlého šéfa.

před 3981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

aj tak to dávate do nákladov a odpisov, kde je problém?
nejedná sa skôr o osobnú zášť?

před 3982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Když ji nedáte odstupné a budete ji zaměstnávat tak možná stratíte ještě více. Nebo pořádně v práci zaukolovat a čekat na chybu.Když je to tak špatná pracovnice.Ale itak stratíte daleko více když ji budete zaměsnávat Člověk na vic.

před 3982 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek