Oliku141

Jak mám utěšit kamarádku kdyby jí umřel mazlíček?

Moje nejlepší kamarádka (12) má už cca 8 let psa, který trpý epileptickými záchvaty ale má ho hrozně ráda. Co mám říct a dělat kdyby jí umřel? Jak jí mám pomoct a trochu utěšit? Je hodně citlivá a utěšování je pro mě strašně těžká věc…neumím se vcítit. Poradte mi prosím nějak rozumně…
Doplňuji:
Děkuju. A jaké věty se říkají? Jako třeba: To mě mrzí, přišel do nebe.....

Nejlepší odpověď
www

Hlavně bych se nebavil o jejím problému, ale převedl její myšlenky úplně jinam (zájmy,koníčky,ško­la ap.) !!!
Zhruba před rokem umřel mé dobré kamarádace pejsek, měla problémy s rodiči i dětmi, řeším bylo skočit pod vlak.
OK, řekl jsem jí po vyslechnutí celé anabáze a začal s ní řešit tu sebevraždu. Ovšem způsobem takovým (a kde to bude, který vlak, že může mít zpoždění tak ať si raději vezme nějakou rybářskou židličku-půjčím ať si přijde vybrat, svačinu že jí udělám, co si na sebe vzít ať jí není na poslední chvíle života ještě zima, že může nastydnout ap.), že z toho rázem byla sranda a sebevražda zapomenuta 😁
Tedy doporučuji přístup podobný.

Další odpovědi
anonym

No běž s ní ten den a další dny poté často ven, aby přišla na jiné myšlenky, řekni jí at na to nemyslí, že se to jednou stát muselo, že se to už nedá změnit, že je zbytečný nad tím myslet atd, že se to nedá změnit, že takových psů ještě bude mít hodně, a kdyby to nepomohlo, tak pak jí skus nabídnout, že by jste mu společně, jen vy dvě udělali někde hrobeček, kam byste mu každý den nosili kytičky, bude mít radost že pro něj něco dělá, a může zakopat krabičku, kde dá obrázky psa (klidně ho muze sama namalovat) a tak.....

postcd

snažit se nenechat se nakazit tím smutkem aby se té truchlící osobě ještě nezhoršil, možná se snažit odvrátit od toho pozornost, zajistit ať uklidí věci, které toho psa připomínají, dělejte něco jiného, jako hrát nějakou hru apod. nvm

setapouch

Zustane dlouho v nas :D

anonym

Řekni jí,že to asi tak muselo být,že jiná cesta nebyla,utěšovat je někdy dobré,né však mnoho.
Jugar

eLMo

Prostě jí řekni, že tě to mrzí, že to byl úžasný pes nebo tak něco.. A potom se snaž chodit s ní co nejvíc ven a snaž se ji přivést na jiné myšlenky, zajděte si třeba na zmrzku, do kina, cokoliv má ráda. :)

Lurius

No, hlavně to nepřeháněj, aby to nevypadalo jako divadlo, řekni jí že tě mrzí její ztráta, cestou k ní kup kýbl zmrzliny a dones nějakej film :)