Avatar uživatele
anonym

jak mam upravovat text ve skenovanem PDF souboru

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Dokumenty skenuji přes program ABBYY.. a pak se dají upravovat. PDF jsem zatím nezkoušela (vyzkouším), ale Word a Excel ano. Program se dá koupit za cca 1300,–, ale byl i na instalačním CD k tiskárně EPSON.
Doplňuji:
Pokus se nezdařil, ale možná jsem zvolila nesprávný postup, nebo se nejspíš dokument v PDF upravovat nedá (faktury a pod.)

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Souhlasím se <suwa> – program Abbyy je výborný. Již dříve jsem si koupil ver.1, která sice asi není tak dokonalá jako poslední verze, ale jde spustit běžně jako portabble s flashdisku.
Pokud je kvalitně udělaný PDF formát tak program vše převede do formátu DOC, který word otevře. Menší nedokonalost u této starší verze je, že nemá ráda tabulky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

PDF spolehlivě upravuje program Adobe Acrobat http://www.ado­be.com/cz/pro­ducts/acrobat­.html

Ale nesmí být „zamčeny“ – zaheslovány.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Skenovaný dokument je v podstatě obrázek, který se nedá upravovat v textovém editoru. Technologii na převod do editovatelného formátu se říká OCR (Optical Character Recognition). Hledejte programy pod touto zkratkou. ABBYY FineReader je asi nejznámější, jsou i jiné, např. Canon dává podobný program k tiskárnám.
Další tip: Wondershare PDF Converter PRO.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Patricie

Je to přesně tak, jak ti píší ostatní. Scan = obrázek, se kterým toho moc nenaděláš

Zdroj: www.attivo.eu/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet