Chytil151

Jak mám udělat ze svojí orné půdy stavební pozemek?

Na okraji obce mám pozemek, vedle kterého stojí dům. Podle katastru má můj pozemek charakter orné půdy. Kde všude musím vyběhat, abych si na svém pozemku mohl postavit dům?

Odpovědi
mosoj

Pokud je pozemek v intravilánu obce. Tak by stačilo nechat vyjmout pozemek z půdního fondu. Platí se za to a také to dnes již tak snadné není. Za komunistů to bylo téměř nemožné, taková byla ochrana půdního fondu.

Pokud je pozemek v extravilánu obce , musíte nejprve přesvědčit obec aby změnila svů stavební plán což je běh na dlouhé roky s nejistým výsledkem.
Platí od novelizace stavebního zákona myslím v roce 2010.