pokokk

Jak mám udělat referát z angličtiny na téma polystyren tak, aby byl krátký a abych ho mohla říct zpaměti?

Odpovědi
Rokio

Doporučuji ti si ho napsat nejdříve česky. Piš v bodech, tzv. v odrážkách. Pak ho přelož.

Dobrá metoda je naučit se ho nejprve odříkávat česky a potom v cizím jazyce.

orestez

  1. materiál, to je nějaká příměs se vzduchem, výroba EPS
  2. použití,

a- zahradnictví, bez škodlivých nehořlavých příměsí
b- stavebnictví, více http://jjvcela­.sweb.cz/polys­tyren.htm
v zateplovacích systémech ETICS je bezpečný v kombinaci s čedičovou vatou, (rockwool) kvůli požárním předpisům, kročejová izolace, tepelná izolace střech.
c- využití recyklace
Vyzdvihl bych nejdůležitější vlastvosti, od kterých se odvíjí jeho využití. Do podrobností bych nešel, nemá to smysl.
Kdekdo si myslel, že když rozdrtí starý polystyren ve štěpkovači a smíchá na zahradě se zeminou, že má prokypřenou půdu. Leda prd. Protihořlavé příměsi intoxikují záhony po dobu, než jedy vyjedí lidi (vyžerou).
Polystyren EPS se vyrábí různých tepelných kvalit podle směrnic EU v různých rozměrech. Existuje i nepěnový polystyren. Je to referát pro ukázání angličtiny, nebo je to stavebka? To profesorce musí stačit.

ivzez

Nastuduj si něco o polystyrenu,
abys o něm dokázal pohovořit „spatra“.

Nesouhlasím s radou Rokia:
Jednou z největších a nejčastějších chyb při učení
cizího jazyka je psát si texty napřed v češtině.
Budeš-li si dělat písemnou přípravu, pak zásadně
přímo v jazyce, v kterém máš referát přednést.