kaidy

Jak mám udělat aby morče zhublo?

mám 2 morčata obě holky a váží jedna 810g a druhá 910g
Je to nadváha..a sou strašně tlustý jsou jim asi 4 roky
Dávám jim ráno okurku+zrníčka někdy i seno. Večer salát+zrníčka+se­no..
Dostavali toho víc tak jsem jim toho trochu ubrala a je to 2 týdny a půl
a spíš i přibrali :/ ..
Prosím pomozte mi! :)

Nejlepší odpověď
gecco

Morčata potřebují zhubnout, ty potřebuješ zhubnout (podle předešlého dotazu) – tak si je dej na vodítko a denně s nimi dvě hodiny běhej…
😁
___
Krmíš je úplně blbě – základ potravy je seno (vyzrálé), k tomu salát – „zrníčka“ jen občas.
___
Nebude lepší tyhle chudinky vykrmené dát na pekáč – http://www.jen­zeny.cz/recep­ty/peru-morcata-na-taliri-2029.html – a příště se vzdělat, než začneš nějaké zvíře svou péčí trápit???

Další odpovědi
anonym

Denní dávky krmení

Morčata jsou v přírodě luční zvířata a základem jejich krmných dávek má být vždy přrozené krmivo, které mohou prakticky po celý den jíst a okusovat. Při jedné nabo dvou krmných dávkách denně spotřebuje hladové zvíře na jednou velké množství, což mimořádně zatěžuje jeho zažívací soustavu zařízenou na stejnoměrný přísun menšího množství krmiva. Tak dochází k vážným potížím. Kromě toho se morče nudí, protže nemůže-li se vytrvale pást, odpadá jeho hlavní přirozené zaměstnání. Proto svému morčeti obstarajte stálý přísun základní potravy ( palet ) a hrubé píce ( seno ). V takovém případě musí mít dostatek snadno dostupné čerstvé vody. Zelené krmení můžete předkládat několikrát za den v malích dávkách nebo jen jednou či dvakrát za den ve větším množství. Při různých typech zeleného krmení je těžké určit dávky, protože se nedají odměřovat na gramy nebo centimetry. Spotřeba zeleného je u morčat individuální a řídí se věkěm nebo pohlavím, zejména také tím, zda je samička březí nebo jak morčata odrůstají. Každý musí posoudit sám, jak rychle doplňovat a kolik zeleného krmení denně morčatům dávat.

Zdroj: http://www.mor­cecisvet.estran­ky.cz/clanky/zprav­ne-krmeni-.html

ReHu

Pročítala sis některé stránky o chovu a krmení morčat?

https://www.go­ogle.cz/search?q=mor%C4%­8Data&oq=mor&aq­s=chrome.0.69i59j69i60­l2j69i57j0l2.1697j0j4&cl­ient=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&espv=1&i­e=UTF-8

http://www.morce-kamarad.websnad­no.cz/Krmeni.html

Šidlo

nie sú choré, v menopauze, nemajú od toľkého žrádla cukrovku?

toto radšej riešte s veterinárom