terry

Jak mám rozumět níže uvedené větě o platbě ekologické daně?

Platí se při změně vlastníka v ČR a při dalších změnách se již neplatí.

Daň se hradí jak při registraci vozidla dovezeného ze zahraničí, tak i při změně vlastníka v rámci ČR. Vždy je uvalena pouze jednou, při dalších změnách majitele se již nehradí.

http://www.registr-vozidel.cz/caste-dotazy/ekologicka-dan

Děkuju.
Ušetřit, jak píše JájsemRaibek už nelze.
Já platit eko daň nebudu, ale chtěla jsem vědět, kam mám směřovat prodej. Asi na ND.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vozidlo svým stářím spadá do kategorie, kdy se má zaplatit daň, tak ekologickou daň se zaplatí jen jednou. To je přece jasné . Pokud by se vozidlo prodávalo znovu někomu jinému, už se platit nebude. Stejně tak pokud bylo vozidlo přivezeno, zaplatí se ekologická daň, a při případném dalším prodeji se už neplatí.

Další odpovědi
redy

Jak píšeš. Ještě když máš ZTP, taky neplatíš.

JájsemRaibek

Hele je to jednoduchý.
Pokud vozidlo spadá do kategorie za kterou se platí daň, tak pokud není zápis v technickém průkazu o zaplacení, zaplatíš při změně čehokoli v TP daň.
Pokud je v TP poznámka, že daň byla zaplacena, tak pokud budeš cokoli měnit, daň již neplatíš.
Pokud se chceš vyhnout dani, sežeň někoho, kdo má průkaz ZTP a třeba jen na hodinu na něj auto přepiš. Jediný co tě to bude stát, je registrační kontrola.
Příklad:
Prodávající p. Novák prodává auto bez zaplacené daně, která stojí 10.000,–Kč a já auto kupuji.
Pokud bych ho přepisoval z p. Nováka na mě, zaplatil bych následující:
Registrační kontrola na mě 150,–
Přepis vozidla 800,–Kč
Daň 10.000,– Kč
Suma sumárum 10.950,–Kč
Takže si seženu Jardu, co má ZTP a udělám to takto:
p. Novák přepíše auto na Jardu a Jarda třeba zítra na mě.
Zaplatím následující:
Registrační kontrola na Jardu 150,–Kč
Přepis na Jardu 800,–Kč
Daň 0,–Kč (ale zápis bude v TP, že od daně osvobozen)
Registrační kontrola na mě 150,–Kč
Přepis z Jardy na mě 800,–Kč
Daň se již nevyměřuje
Suma sumárum 1.900,–Kč
Ušetřil jsem 9.050,–Kč