Avatar uživatele
Sára2

Jak mám řešit problém s tiskárnou Canon Pixma MP280?

Už se mi několikrát za sebou stalo,že po výměně kazety s inkoustem a vytištění cca 30. stránkách tiskárna signalizuje,že je bez inkoustu (černá i barevná)i když je na obalu kazety uvedeno cca400 stránek.Poradí mi někdo čím to je a zda se dá tiskárna opravit? Prosím.předem díky za odpověď

Zajímavá 0 před 3201 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Minas

zkuste zive.cz tady moc techniků není..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Uvedená ´výdrž´ cartridge je při 5% pokrytí stánky inkoustem (a to ještě dost často výrobci kecaj) – takže samotný počet vytištěných stran je údajem naprosto nedostatečným.
Musela bys uvést aspoň pokrytí stránky a kvalitu tisku (a i výrobce cartridge), aby bylo možné vyvodit nějaké závěry.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Chtělo by to upřesnit.
Jestli je skutečně prázdná, pak v ní bylo málo inkoustu > reklamace nebo bylo tištěno s vysokou hustotou > není chyba kazety.
Jestli tiskne dál, je chyba v signalizaci. U neoriginálních je to časté. Signalizaci je možné v servisním módu resetovat nebo použít k tomu napsanou utilitu. Pro praxi je to ale zbytečné. Jde jen o efekt.
Jestli budeš chtít kazetu doplňovat, musíš pečlivě hlídat vyčerpání inkoustu každé barvy, aby nezaschla. Po zaschnutí se zpravidla nepodaří obnovit funkci všech trysek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

já mám Canon Pixma MP282.. to bude skoro to samé
když jsem tam dala neoriginální náplň, tak mi to v PC házelo hlášku, že došel inkoust, ale samotný tisk probíhal bez problému
teď používám refilll kit (nebo jak se tomu nadává).. a taky to furt píše, že není inkoust, ale přesto tiskárna tiskne normálně
je to asi chyba v indikování hladiny inkoustu.. tato chyba je pravděpodobně vyvolána tím, že tam není origo náplň

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Málo informací. Tiskneš co a na jaký papír. Volbou papíru určuješ tiskárně jaký inkoust má používat. Jestli Cl ( dye) neboPG ( pigment). Jaké kazety používáš 9 ml nebo 12 ml ? V té barevné jsou tři barvy od každé tedy pouze 3 ml !!!!!!!!
Pokud dojde jedna barva, tiskárna hlásí konec a zbylé barvy vyhazuješ !!!!
Láce jenom v reklamně. Vždy je třeba kupovat tiskárnu která má každou barvu zvlášť !!!!! Stačí když tiskneš něco, kde je velká jednobarevná plocha a máš po kazetě !!

Jediné co ti mohu poradit. Pokud tiskneš pouze černobílý text, nastav v ovladači tiskárny " tisk v odstínech šedi" a papír " běžný tisk". Tiskárna pak bude používat inkoust jenom z černé kazety PG a barevnou nechá stát !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek