Sára2

Jak mám řešit problém s tiskárnou Canon Pixma MP280?

Už se mi několikrát za sebou stalo,že po výměně kazety s inkoustem a vytištění cca 30. stránkách tiskárna signalizuje,že je bez inkoustu (černá i barevná)i když je na obalu kazety uvedeno cca400 stránek.Poradí mi někdo čím to je a zda se dá tiskárna opravit? Prosím.předem díky za odpověď

Odpovědi
Minas

zkuste zive.cz tady moc techniků není..

gecco

Uvedená ´výdrž´ cartridge je při 5% pokrytí stánky inkoustem (a to ještě dost často výrobci kecaj) – takže samotný počet vytištěných stran je údajem naprosto nedostatečným.
Musela bys uvést aspoň pokrytí stránky a kvalitu tisku (a i výrobce cartridge), aby bylo možné vyvodit nějaké závěry.
😉

Hlada

Chtělo by to upřesnit.
Jestli je skutečně prázdná, pak v ní bylo málo inkoustu > reklamace nebo bylo tištěno s vysokou hustotou > není chyba kazety.
Jestli tiskne dál, je chyba v signalizaci. U neoriginálních je to časté. Signalizaci je možné v servisním módu resetovat nebo použít k tomu napsanou utilitu. Pro praxi je to ale zbytečné. Jde jen o efekt.
Jestli budeš chtít kazetu doplňovat, musíš pečlivě hlídat vyčerpání inkoustu každé barvy, aby nezaschla. Po zaschnutí se zpravidla nepodaří obnovit funkci všech trysek.

Luxx

já mám Canon Pixma MP282.. to bude skoro to samé
když jsem tam dala neoriginální náplň, tak mi to v PC házelo hlášku, že došel inkoust, ale samotný tisk probíhal bez problému
teď používám refilll kit (nebo jak se tomu nadává).. a taky to furt píše, že není inkoust, ale přesto tiskárna tiskne normálně
je to asi chyba v indikování hladiny inkoustu.. tato chyba je pravděpodobně vyvolána tím, že tam není origo náplň

mosoj

Málo informací. Tiskneš co a na jaký papír. Volbou papíru určuješ tiskárně jaký inkoust má používat. Jestli Cl ( dye) neboPG ( pigment). Jaké kazety používáš 9 ml nebo 12 ml ? V té barevné jsou tři barvy od každé tedy pouze 3 ml !!!!!!!!
Pokud dojde jedna barva, tiskárna hlásí konec a zbylé barvy vyhazuješ !!!!
Láce jenom v reklamně. Vždy je třeba kupovat tiskárnu která má každou barvu zvlášť !!!!! Stačí když tiskneš něco, kde je velká jednobarevná plocha a máš po kazetě !!

Jediné co ti mohu poradit. Pokud tiskneš pouze černobílý text, nastav v ovladači tiskárny " tisk v odstínech šedi" a papír " běžný tisk". Tiskárna pak bude používat inkoust jenom z černé kazety PG a barevnou nechá stát !