Iv Havlínová

Jak mám přimět nebo donutit partnera, který mě zklamal, aby opustil společný byt? Podrobnosti v doplnění.

Jsme spolu 2 roky a máme spolu 8měsíční dceru, ve všem mě nechal samotnou, ani v termínu porodu nebyl doma. Po porodu nezaplatil nájem a dostali jsme vyhazov (Amálce bylo 9 dní). Já šla na čas k rodičům, než něco najde. Našel, skoro 100 m2 po rekonstrukci, 3+1, nová kuchyň, velké pokoje, balkón za 8 tis. Paráda. Ale… Nedá se s ním žít, pořád mě poučuje, jak jeho bývalá dělala a dbala na bio výživu, žádný cukr, sůl a cucání palečků, no přehnanosti. Přitom on sám kouří ve velkém trávu a dost pije. Pracuje na černo v truhlárně, kde není zaměstnaný, majitel truhlárny mu vyplácí peníze nepravidelně, čeká třeba na peníze i měsíc a půl, dluží jeden nájem, na malou mi skoro nic nedává, mléko, plenky, oblečení apod. mám přece mateřskou, ta mi musí stačit… tajně mu beru peníze, když přijde úplně mimo a usne třeba na zemi v koupelně, naštěstí chodí v tomto stavu často, tak mám slušný základ. Nespíme spolu víc jak půl roku, on v ložnici, kde je balkón a on mohl kouřit trávu i v noci, aby mohl spát já s malou na sedačce v obýváku… já na mateřské toho moc neudělám, ale vždycky jsem si poradila. Beru to tak, že on má daleko větší finanční možnosti než já na mateřské a takový podnájem za 8 tis. neseženu. Je to kousek od Prahy a navíc já nemám kam jít s malou, ale on má cca 5 km odsud prarodiče, u kterých vyrůstal od cca 15 let poté, co utekl od matky. Prý ho otčím bil. Prarodiče navíc chtějí domek za života přepsat na něj, aby byl zajištěn. Chci, aby šel a nechal nás v klidu žít, jeden pokoj bych pronajala známé, která také rozsekává nefunkční vztah, pracuje, nepije a nekouří trávu, nájem bychom platili napůl a oběma by nám to pomohlo, ale jak donutit nebo přimět člověka, ke kterému již nic necítíte, aby odešel, navíc veškeré vybavení bytu, jako pračka, lednice, TV nádobí apod., je moje. I ta povliknutá peřina, kterou se přikrývá, je moje. On tady má pouze osobní věci a oblečení.

Jak mám přimět nebo donutit partnera z podnájmu který je ale psaný na něj ale jsem psaná jako osoba ve společném bytu

Nejlepší odpověď
Edison

když s ním nejde žít, tak s ním nežijde. Není nic jednoduššího, než se zebrat a odejít. Nevím, proč by měl odcházet on, nastěhovala ses ty k němu, ne obráceně. Si jako myslíš, že dostaneš něco zadarmo??? Vrať se na zem!!

Další odpovědi
Dochy

Obávám se, že k tomu nemáš žádný prokazatelný právní důvod. Takže pokud ho nepřesvědčíš, žádnou další legální cestu nejspíš nenajdeš.

autacek

A to sis nevšimla, co je to zač, než sis s ním udělala dítě?

Rada zní, najdi si jiný byt a na nájem se slož s tou svou kámoškou, nebo se s ním zkus normálně domluvit, ale toho asi nebudete schopni.

nyjono

Jak našel ten byt? Když se našel tento, může se najít i jiný.
A když ti ta známá přidá, třeba utáhnete i dražší.
Můžeš si přece i přivydělat. znám několik holek na MD, co si přivydělávají, aby lépe zvládaly finance.
Vůbec nechápu, proč s ním máš dítě a bydlíš, když je takový, jak píšeš.Že by se zmněnil přes noc a ty jsi to předtím neviděla?

anonym

Domluvte se s kamarádkou, najděte si nový byt a pak ho pouze seznam se skutečností, že s malou odcházíš. Opravdu bych se vůbec nepouštěl do nějakého přemlouvání, aby sám odešel, v takové situaci vůbec nebude mít chuť k nějaké vstřícnosti a pokud je byt na jeho jméno bude mít tendenci to spíš komplikovat a rozhodně jej jen tak neuvolní. Vůbec bych na tvém místě tímto směrem neuvažoval, je to zbytečné a ponižující.

anonym

Rozhodně máš moje sympatie v tom, že nefunkční vztah máš odvahu v takové fázi ukončit, změna jde obvykle ruku v ruce s nadějí, zatímco stagnace nikoliv. Takže přeji ať to pro vás obě dopadne dobře. Radím ale nedoprošovat se, prostě jen odejít a řešit si vše už bez jeho pomoci (samozřejmě s výjimkou výživného), pokud ho to věci budeš dál vtahovat a dožadovat se u něj ústupků a laskavostí, nikdy se jej nezbavíš.

anonym

Doufám že to neděláš jen proto abys jeho dostala do situace kdy bude mít potřebu se tě o něco doprošovat a vracet se s prosíkem 🙂 To by bylo hodně pitomé (zvlášť takovýmto způsobem, kdy on by ti měl uvolnit svůj vlastní byt) 🙂 a určitě by to byl velký krok zpět ať už mezi sebou řešíte jakýkoliv konflikt.