Nechápavé

Jak mám přemýšlet v matematice ?

Neumím přemýšlet[uvažovat] logicky :)
Doplňuji:
Drape ale jak se to mám doučit ?

Nejlepší odpověď
Drap

Budeš se to muset naučit. Celá matematika je logická.

Další odpovědi
klumprt

Nejlepší by bylo, kdyby ti někdo pomohl tak, že tě přiměje, abys nějaký matematický problém vyřešil sám. Abys jakoby sám ve vlastní hlavě „objevil“ to pravidlo, které nechápeš a zařval „Heuréka!“ Ten pocit pochopení je velice příjemný a motivující k dalšímu učení.

Myslím, že tohle je základní myšlenkou metody prof. Hejného. Ta se ale bohužel na školách teprve začíná prosazovat. Více třeba zde: http://www.h-mat.cz/hejneho-metoda

zzzzz

Základ je trénink, neuč se vzorečky nazpaměť, začni počítat něco jednoduchého ale logického např. procenta, trojčlenka atd.

Dobré je mít někoho, kdo tě nevede, ale nevypočítá to za tebe.

Matematika je jednoduchá, neboj se ji:-)))

anonym

Ad Doplnění: Jedině treningem… Každý tebou vyřešený příklad (nikoli opsaný) tě ´posune´ o kousek dál.
😉

kadli

Podle mě má každý aspoň „základ“ logického myšlení ale musí ho rozvíjet. Zkus třeba slovní úlohy typu v autobusu je 7 děvčat, každé děvče má 7 tašek…kolik nohou je v autobusu celkem ? No a ohledně toho přemýšlení v matematice.Co si třeba v hlavě rozebrat složitý příklad na lehčí.

arygnoc

logika – schopnosť veci pochopiť.

tudíž – musíte látku pochopiť.

pre logické myslenie je podstatné poznať základné postuláty (požiadavok, predpoklad prijímaný bez dôkazu).
ostatné je odvodené z týchto postulátov.

takže v matematike postupuje pri získavaní vedomostí od postulátu cez dôkazy po výsledok.
keď poznáme postuláty (tie treba vedieť), logicky POCHOPÍME i postup a výsledok.

jednoduchšie:
pre logické chápanie je dôležite pochopiť AKO sme k výsledku dospeli (postup a jeho odôvodnenie), tým pochopíme i jeho dôležitosť v ďalších dôkazoch, treba pochopiť LOGIKU postupu (odkiaľ kam, krok po kroku).

ak POCHOPÍTE, matematiku sa netreba učiť.

nebojte sa v škole opýtať PREČO?
to je otázka, ktorú by mal každý matematik oceniť.
odmenou je vaše AHA!

:-Q

anonym

Existují 2 protipóly: paměť x logika Pokud neumíte věci pochopit, umíte se je naučit. Logici mají v hlavě prázdno a vše umí vyvodit z dávno pochopených principů a naopak. Stačí vědět kým jste a využít toho. (To, že dané věci nerozumíte, vyžaduje akoráte naučení se všech potřebných postupů.)