radar cz

Jak mám přemluvit mamku, abych nemusel jet na školní výlet?

Nejlepší odpověď
Drap

Nepřemlouvat a jet na výlet!!!

Další odpovědi
klumprt

Tak hned jako první se nabízí možnost říct mamce skutečný důvod, proč nechci jet na výlet. Z toho plynou tři možnosti:

  1. Jedná se o závažný důvod a mamka to jistě pochopí a akceptuje.
  2. Jedná se o malicherný důvod, na který by mamka nebrala zřetel.
  3. Jedná se o závažný důvod, ovšem nebylo by vhodné mamce ho sdělovat, protože by pravděpodobně začala vyšilovat. (Přemýšlel jsem nad příkladem a napadlo mě u děvčat třeba, že je objednaná na potrat a chce to vyřídit nějak v klidu bez rodičů. Hrozná blbost, ale nic lepšího tam nemám. Tak u kluka může být, že doprovází svoji přítelkyni na ten potrat.)

ad 1) Myslím, že problém je vyřešen.

ad 2) Je třeba přehodnotit ty důvody, jestli skutečně stojí za ty komplikace s bojkotem výletu spojené. V případě, že budeš trvat, že na výlet nepojedeš, máš dvě podmožnosti:

  1. zalhat mamce – vymyslet si nějaký závažný důvod, např. simulovat střevní chřipku. Lhát mamce je ovšem neetické!!!!
  2. zkusit to na mamku s pravdou. Je zde samozřejmě riziko, že tvoje důvody odbude jako malicherné. V lepším případě tě přesvědčí diskuzí, v horším případě rozkazem s pohrůžkou násilí. Anebo je měkká a v diskuzi ji přesvědčíš ty. (Hrozit mamce násilím je neetické!!!!)

ad 3) Zde dochází ke konfliktu mezi zájmem chovat se eticky – mamce nelhat a mezi zájmem uspokojit závažné utajované důvody proč nejet na výlet. V takovém případě pořádně zvaž, co je důležitější a podle toho se zachovej.

ivzez

Nijak m
Není to vůči ní f é r.

Na výlet jeď a příště si lépe vybírej, kam se přiihlásíš-

elkon

Nepřemlouvat, na výletě je legrace a můžeš se i dovědět nové věci.

miroslav.bk

Nepremlouvat, proste k ni bud uprmny/a a rekni narovinu ze se ti nechce. Bud „ti to napise“, nebo ne. Kazdopadne ale bude vedet, ze nezkousis nejake o*eby a muze ti to jen pomoct.

Klaproth

Udělej ve škole nějaký průšvih, za trest nepojedeš na výlet.Takhle nás trestali za mých školních let.