Jak mám postupovat v případě,že jsem za stěrač dostal výzvu MP?Parkoval jsem v ulici se zákazem vjezdu bez povolení MÚ.

S pritelkyni jsme se vydali do zoo a chteli zaparkovat mimo placene parkoviste, hledali jsme v okoli ulici, kde je mozne auto nechat, mista vsude mnoho, ovsem vsude znacky zakazu vjezdu bez povoleni mestskeho uradu, po chvili jsme hledani vzdali a auto zde nechali, po navratu jiz byl za steracem listecek s vyzvou od mestske policie, prosim o radu, jak je mozne se vyhnout pokutovani?

Nejlepší odpověď
irij

Jednou se mi stalo něco podobného. Na lístku bylo mimo jiného napsáno, abych se dostavil k vysvětlení. Tak jsem tam šel, že si jdu pro to vysvětlení. asi je to tak zblblo, že jsem to pak uhrál bez pokuty a ještě se omluvili.

Další odpovědi
tom004

Zaplatit,protože za „chyby se platí“.

venkovan

Není nic jednoduššího – když se ve chvilce vrátím k autu zavolat na oddělení MP a domluvit se a omluvit se za špatné parkování.
Nicméně zastavit na zákazu zastavení a hledat místo k zaparkování pěšky – to nevím zda to MP „sežere“. Je logické, že v blízkém okolí placeného parkoviště nebude žádné volné místo k neplacenému parkování.
Navíc – není neobvyklé, že takové auto e sveze na placené parkoviště na korbě odtahové služby. Takže jen pokuta je svým způsobem drobnost.