agentpv

Jak mám postupovat se stížností, když jsem si nechal poslat cenné psaní a našel jsem ho doma jen tak ve schránce?

Nedodává se tento typ zásilky na občanku?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Reklamaci může uplatnit pouze odesilatel, jelikož ten s poštou uzavřel podáním smlouvu o přepravě. Pokud sis poslal cenné psaní, jsi zároveň odesilatelem a můžeš tedy uplatnit reklamaci na kterékoli poště.
Ovšem může se stát, že doručovatel předal zásilku např. sousedovi, který její přijetí stvrdilpodpisem a následně ti byla zásilka vložena (třeba tím sousedem) do schránky. V tomto případě bude reklamace zamítnuta. Pokud jsi však při podání požadoval zároveň službu do vlastních rukou adresáta, nemohl/a doručovatel/ka předat zásilku jinému adresátu.