Avatar uživatele
Ivanahal

Jak mám postupovat, když se soused připojil na elektrickou přípojku bez mého vědoní?

mám na svém pozemku dva pilíře. Jeden zařizol ČEZ(má i na něm břemeno)a druhý na vlastní náklady já ( jistič, hodiny). Soused z vedlejší zahrady se mi bez mého vědomí a povolení připojil na přípojku.Myslím si, že musí mít na to můj souhlas, protože jsou na mém pozemku!?jak mám teď postupovat? jsou s ním problémy, takže bych byla radši, kdyby připojen nebyl. Je to má povinnost mu to umožnit?

Zajímavá 0 před 1806 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Na „Tvou“ přípojku? Jako za hodinama? Tak to je na trestní oznámení, příp na hlášení ČEZu – oni si to vyřídí.

A nebo je na pozemku „stánek“ s ČEZáckýma pojistkama – přívod od trafostanice a rozvodnice pro několik nejbližších domů a odtud se napojil soused legální přípojkou? Pak předpokládám, že to bude mít ošetřeno ČEZ v tom věcném břemeni. Myslím, že pokud nic nepoškodil pak s tím nic nenaděláte a je zbytečné dělat další dusno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

…se mi bez mého vědomí a povolení připojil na přípojku…
připojil se kam přesně, kam zapojil dráty. do které svorkovnice?

Soused nemusí mí povolení na přípojkuod Vás. Protože se nepřipojuje k Vám ale na zařízení čez. Nebo je napojen za Vašemi hodinami?
Nebo jen z bedýnky, kde jsou nožáky má natažen kabel k sobě. Má elektroměr?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Pokud je to tvoje přípojka, tak zavolej policii a ČEZ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek