agentpv

Jak mám postupovat, když se mi nelíbí, že už několikrát jsem měl ve schránce jen tak vhozené cenné psaní?

To mi jako listonoš padělává podpis při převzetí? To taky můžu tvrdit, že jsem nic nedostal, a pošta to zaplatí?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Cenné psaní musí být v bezpečnostní obálce a samozřejmě se potvrzuje převzetí. Doporučuju zkontrolovat doručení podle podacího čísla zásilky, které je na obalu (viz odkaz). Pokud zásilka není v bezpečnostním obalu a není tam podací číslo začínající na VL…, tak to není cenné psaní!

Zdroj: https://www.pos­taonline.cz/trac­kandtrace

Další odpovědi
nyjono

Se stížností se obrať na doručovací poštu.
Měli by stížnost sepsat.
Ovšem, dle mých zkušeností, vše záleží na lidech.
Se mnou sepisovali stížnost ve vestibilu na lístek velikosti 10×10 cm.