yves

Jak mam postupovat,kdyz mam vypoved k 30.11.a cely rok jsem pracovala prescas,mam narok na proplaceni vsech prescasu

Nejlepší odpověď
standa

Práci přesčas vám zaměstnavatel MUSÍ proplatit, ale pouze za těchto předpokladů:

  1. můžete nějak (záznamem v ´píchačkách´ nebo svědectvím kolegů) prokázat, že jste zmiňovanou práci přesčas skutečně odpracovala?
  2. práce přesčas vám byla v jednotlivých dnech jednoznačně nařízena ?
  3. a za tuto nařízenou práci přesčas jste nečerpala žádné náhradní placené volno ?

Pokud výše uvedené předpoklady byly splněny (a vy to můžete i zpětně prokázat) pak zaměstnavatele písemně vyzvěte, aby vám tuto práci přesčas proplatil.

Pokud zaměstnavatel vaší žádosti nevyhoví, tak se poté ozvěte a zkusíme poradit dál…

Další odpovědi
zmimi

Zajděte si na úřad práce měl by tam k dispozici právník (rady jsou grátis) pokud vám zaměstnavatel přesčas neproplatí.Přesčas se obvykle proplácí nasledující měsíc. Možná taky už nemáte nárok na nic- můj názor.