Jak mám postupovat,když bývalý manžel do odvolání napsal,že pronajímám byt.Není to pravdu,nikdo v bytě nebydlí.

Nejlepší odpověď
standa

Odvolací soud se nyní bude zabývat exmanželovým odvoláním jako celkem a pokud soud shledá odvolání důvodným, může podle své úvahy napadené rozhodnutí buď zrušit a vrátit věc zpět k dalšímu řízení, nebo místo soudu sám rozhodnout.

Proto doporučuji, abyste se ke zmiňovanému ´nařčení´, že pronajímate byt, vyjádřila stručným písemným konstatováním*), že toto exmanželovo tvrzení je nepravdivé.

Více k této věci nemusíte uvádět, protože důkazni břemeno bude na exmanželovi, pokud mu vůbec soudce dá prostor důkaz obstarávat.

Vyčkejte tedy rozhodnutí odvolacího soudu a pokud bude nařízeno opakované jednání u prvoinstančního soudu, potom bych podle závažnosti i ostatních informací, které exmanžel uvedl do odvolání, zvážil případné zastoupení advokátem.

*) napište jednoduchý dopis k odvolacímu soudu (zpravidla Krajský soud, do jehož působnosti spadá okresní soud, který rozhodoval v 1.stupni), uveďte zde spisovou značku a napište větu, že tvrzení exmanžela o údajném pronájmu, které uvedl do odvolání, je zhola nepravdivé.

Další odpovědi
Varkless

Jednak to chce dobrého právníka a chtějte po manželovi při soudu vidět nějaký důkaz o tom že něco pronajímáte