Gabčulka

Jak mám posílit imunitu?

Ahojte. Používáte nějaké doplňky stravy pro podporu imunity? Dékuji.

Nejlepší odpověď
Kelt

Napřed si vybuduj základ a pak na něm stavěj. Když dáš na starý ztrouchnivělý strom zlaté kroužky, tak to taky vypadá pěkně, ale jen chvilku. Pokud můžeš tak dostatečně dlouho spi, správně se stravuj, prováděj nějaké cvičení. Jez ovoce a zeleninu. Nějaké náhrady hamburger, kebab a jiné, jsou pouze náhrady. Také ponocování, alkohol, kouření a sex ve větší míře neprospívají. Jde o tvůj život, zdraví, tělo. A pokud věříš tomu, že nějaké zabalené doplňky stravy ti pomohou, tak si to používej. Ale zeptej se v lékárně, zda to doporučují, zda to sami užívají.

Další odpovědi
Hlada

Žádné potravinové doplňky nepoužívám a nikdy bych něco takového dobrovolně nekoupil. Snad jen na doporučení lékaře a to se nikdy nestalo.
Jestli máš podlomené zdraví, tak se obrať na lékaře, ale nekupuj žádné předražené a neúčinné blbosti.

ivzez

Při nezdravém způsobu života, nedostatku živin (nevhodné stravě), nedodržování pitného režimu, nedostatku pohybu + spánku a bez otužování může člověk spořádat kila doplňků bez jakéhokoliv efektu.

Zapomeň na potravinové doplňky a zaměř se na svůj životní styl.

Ametyst

Stačí udělat si pořádek v tom, co jím: vyhnu se hlavně bílému cukru a pasterizovanému mléku, bílé mouce. Pro začátek. Někdy je důležitější to, co nesníme, než co sníme: je to i levnější varianta pro zdraví.

zjentek

Imunitu posílíš pozitivní životosprávou­_https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%C5%BEivo­tospr%C3%A1va&r­lz=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&oq=%C5%BE­ivotospr%C3%A1va&aq­s=chrome..69i57j0l5­.4264j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Jako doplňky stravy používej doplňky stravy- pokud ze seznamu vypustím chleba, pečivo, maso, rýři, těstoviny, různý knedlo, všelijaký placky a kaše, tak jde o VŠECHNO OSTATNÍ a určitě víš, kolik toho na světě roste, to nebudeme vypisovat.

Nejlepšími doplňky stravy jsou (v pořadí jak píšu) zelenina, ovoce, různý semena, byliny a u posledních zmiňovaných je třeba užívání a dávky zvážit- byliny už by měly být považovány více za lék, než za běžný doplňek stravy! Když budeš nadužívat, nebudou ti fungovat, až je budeš SKUTEČNĚ POTŘEBOVAT no a tady se zpětně dostáváme ke tvý I-MU-NI-TĚ, chápeš? Pokud ano, tak už TEĎ vlastně víš, jak imunitu PODPOŘÍŠ. (;

Pro vyšší účinek „doplňků“ doporučuji potraviny ze zahrad (doma, sousedi, farmy, různí pěstitelé…) a nikterak NEOŠETŘOVANÉ- toto je pro funkční imunitu organismu zvláště důležité! Čili zuby nehty se VYHNOUT NÁKUPU V ŘETĚZCÍCH, je-li to jen trochu možné.
Naprosto běžné druhy zeleniny a ovoce, často kupované v řetězcích, mohou mít na stav tvé imunity takový vliv, jako i strava z KFC, Gyrosy, Kebaby, McBurger Kingy, Subwaye… čili vliv stejný, jako přehršel často užívaných fastfoodů. Což = žádný vliv, nebo naopak záporný vliv na obranyschopnost tvýho těla.

(Nehledat ve zdraví a správně fungující imunitě zázrak- ŽÁDNÝ TAM NENÍ! A bacha- „doplňky“ už nepomohou, až je FAKT pozdě! „Prachatí“ lidé, kupující v řetězcích to nejdražší, pak fakta o jejich stavu často zdůvodňují, že „měli smůlu“. Tak to ale nefunguje, neboj. (;)