Duvemblejt

Jak mám odstranit zubní plak bez pomocí doktora?

Nejlepší odpověď
briketka10

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zub­n%C3%AD_plak

http://www.ze­nyakosmetika.cz/cla­nek/jak-na-zubni-plak/

přečti si toto a nemusíš k lékaři..
Doplňuji:
ad terry Ty jsi to celé opsala z mého odkazu, tak neříkej, že nestačí si přečíst to co jsem zde uvedla !!!!!!

Další odpovědi
hanulka11

jedině pečlivé čištění zubů nejméně 2× denně ti pomůže

ReHu

Jednoduše.
Pravidelným čištěním zubů. A pečlivým.
Nejlépe po každém jídle.
Doplňuji:
Tvrdý kartáček není škodí dásním. Takže měkký nebo středně měkkký.

venkovan

Jít k zubaři. odstranění zubního kamene je celkem jednoduchá záležitost, navíc dentista kámen vezme až k dásním do skulinek. Taky se podívá jestli se neklube nějaký kaz a hned, než se otevře k nervům – do bolesti, ho odstraní.
Nicméně – plně věřím, že k doktorovi nepůjdeš. A budeš používat různé samo postupy až u doktora stejně skončíš.
Mimochodem – stejně minimálně jednou za rok tam musíš.

Michal Kole

maximálně nějakou speciální zubní pastou a tvrdším zubním kartáčkem.

Ale zubařská fréza a škrabátko tě asi nemine, pokud je zubní kámen v silnější vrstvě

terry

Odkazy briketky jsou dobré, ale přečíst si je nestačí.

Je potřeba také dělat to, co se tam píše.

Jak zubnímu plaku předcházet?

Nejdůležitější v boji proti zubnímu plaku a zubnímu kameni je jeho mechanické odstranění pomocí zubního, mezizubního kartáčku nebo dentální nitě. Již vzniklý zubní plak i kámen vám může profesionálně odstranit dentální hygienistka. Do určité míry lze redukovat tvorbu zubního plaku i chemicky pomocí antibakteriálních ústních vod.
Základní pravidla pro vás

Čistěte svůj chrup a jazyk nejméně 2× denně.
Dbejte na správnou techniku čištění zubů.
Svůj kvalitní zubní kartáček si měňte nejméně každé 3 měsíce.
Používejte alespoň 1× denně dentální nit a mezizubní kartáček zejména večer.
Používejte doporučené výrobky ústní hygieny, především zubní pastu s fluórem.
Jezte vyváženou stravu, omezte konzumaci sladkých jídel a nápojů mezi hlavními jídly.
Pravidelně dvakrát ročně navštěvujte zubního lékaře.
Jednou za půl roku se v rámci prevence objednejte také k dentální hygienistce.

Jasně, že opsala, aby tazatel věděl, že nestačí jen číst. :)
Čtením se mu ten plak nevyčistí :)

Jiřinkovy

Jaké máte zkušenosti s pastou na zubní kámen? máte prosím někdo vyzkoušenou pastu, která by mi mohla opravdu pomoci?

Petrovskalui

Kupuji pro celou rodinu pastu, která je obohacená o minerály a výtažky z mořských řas, díky kterým se zubní kámen dokonale odstraňuje.

Ivagotovkaa

A kde takovou pastu kupujete? a jak je na tom s obsahem fluoridu?

Petrovskalui

Kupovala jsem ji už několikrát v lékárně dr.maxe, teď ji dokonce mají v akci 3 za cenu 2, jinak objednávala jsem ji i přímo z jejich eshopu https://www.pasta-splat.cz/produk­t/splat-sea-minerals-zubni-pasta-pro-posileni-zubni-skloviny-a-ochranu-pred-zubnim-kazem-75-ml/