Saba1997

Jak mám odblokovat paměťovou kartu?

Píše se všude, že by tam měl být žlutý nebo modrý zobacek,ale mě nic takového neobsahuje

Nejlepší odpověď
Emefej

Při dnešních cenách paměťových karet bezpředmětný dotaz.

Další odpovědi
gecco

Z čeho uzujuješ, že je zablokovaná?? A o jakou kartu se jedná??
😉
Pokud je to SD (a následné) – je na boku karty výřez (a karta je zablokovaná proti zápisu)??
Pokud ano, pak „zobáček“ byl původně v něm a zřejmě ti vypadl

  1. přelep výřez izolepou (izolačkou…) – ale co nejtenší (aby šla karta zasunout do šachtičky) a kvalitní (aby se v šachtičce neodlepila a nenapáchala daleko větší škodu, než je cena karty)
  2. vlep do výřezu kousek ´něčeho´, co nebude přečnívat (ale opět bacha, aby to nevypadlo)
  1. je snazší, B) lepší…

Nejlepší je C) – koupit kartu novou.
😉

mosoj

To je zajímavé , já také nemám zobáček. Já mám po straně karty šoupátko.

Klaproth

gecco – jsem nucen s tebou nesouhlasit. Zalepením výřezu se nic nevyřeší. Ten blokovací bazmek svým pohybem ovládá mikrospínač na kartě, pitval jsem starou kartu CompactFlash. Přelepování fungovalo na audiokazetách, na CF to nefunguje. Na jiných typech karet možná ano.

gecco

Proto jsem se ptal, zda jde o kartu SD (SDHC, SDXC…) – tam to takto funguje (taky jsem jednu pitval) – zobáček na této kartě žádnou elektroniku neovládá, jde jen o mechanické vymezení vůči šachtičce…
😉
Pokud jde o CF, nevím – žádnou už pár let nemám.