obludaobluda

Jak mám natočit blesky?

Zkoušela jsem to, ale nepodařilo se i když jsem viděla ty blesky, na kameře nebylo nic, tak já nevím kde jsem udělala chybu . Zkoušela jsem to několikrát a zase nic a přítom na obloze jsem je viděla a bylo jich víc.

Odpovědi
mikee.nikee

Záleží co máš za kameru 🙂 Zkus také snížit rozlišení videa, čím menší rozlišení videa tím více snímků za sekundu 🙂

cochee

Blesky se fotívaly předlouhou expozicí, třeba minutu, protože blesk trvá velmi krátce, . Pokud je točíš, musíš nejspíš vydržet a on ti tam nějaký „spadne“ ve chvíli, kdy bude závěrka otevřená. Možná moc cloníš a ono to ten blesk zachytí, ale je z něj málo světla.