Avatar uživatele
independent

Jak mám nastavit klimu v autě o 5 st. míň než venku, když to při 30 vlastně vypnu?

Dávat klimu jen o 5 míň než venkovní teplota se doporučuje ze zdravotních důvodů.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Muffz

Jen bych poupravil to zdravotní riziko. Těch +/-5 °C neplatí po celou dobu jízdy! Do tohoto intervalu by se měl člověk dostat 15–30 minut po nastoupení / před vystoupením. Čili budu-li cestovat 4 hodiny, venku 45°C, v autě po nastoupení 35°C, tak si můžu s klidem postupně snižovat teplotu na klimě na 22°C (co 5 minut o pár stupňů). Za 3,5 hodiny si zase budu postupně přidávat teplotu.

Pro tělo je škodlivá ta nárazová změna teploty. Když se tělo pozvolna aklimatizuje, tak je to v pořádku a žádné zdravotní riziko klima v autě nepředstavuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ale ano, independent má pravdu, Příliš velký rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou skutečně způsobují zdravotní problémy. Paradoxně i nachlazení, záněty uzlin aj. Sám bych o tom mohl vyprávět, jsem na to velmi citlivý. A netýká se to jen auta, ale i klimatizovaných místností. Prudké střídání teplot opravdu není to nejlepší. Nastavením klimatizace na 30, zatímco venku je 35 st. klimatizaci nevypneš, zapne se pokud teplota v kabině auta překročí těch 30 st. Ale pořád je to ještě dost, dal bych to pár stupňů níž, za tu únavu z horka a riziko s tím spojené to nestojí.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ušel ventil

Dávat klimu jen o 5 míň než venkovní teplota se doporučuje ze zdravotních důvodů ???????????

Na zdravotní důvody si klimu nenastavuji , nastavuji si abych nebyl spocený ,klidně i na 22 ° C a ze začátku i na 16 °C , a nikdy mi nic nebylo , ale každý je jinak náchylný na přechod z auta ven ,
a kdo určil že se má nastavit o 5 °méně než je venku ???

Když je venku 35 , tak na slunku je 45 a nastavovat si klimu na 30 je stejně bezvýznamné – to by byla ta klima k ničemu , nastavím si tak jak potřebuji

Upravil/a: Ušel ventil

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek