Pierre

Jak mám napsat referát/něco o černé díře?

Potřebuju do školy udělat referát o černé díře a nemohu to zkopčit z netu a nevím, jak to napsat…poradíte mi někdo??

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejdřív si o nich najdi něco na netu a pak to přepiš SVÝMI slovy

Další odpovědi
afro.minerva

Být tebou, tak nejdřív bych asi začala o sluncích. Jak jistě víš, tak jsou 3 různé velikosti. Ve zkratce bych napsala, jak slunce vzniká, jak se vyvíjí a jak zaniká. Napsala bych tam, z jakého typu slunce vzniká jaký útvar a jakým způsobem. Takže to máme červeného trpaslíka, bílého trpaslíka a černou díru. Krátce bych popsala co jednotliví trpaslíci vlastně jsou a jak se chovají. To všechno najdeš na netu. Potom bych se zaměřila na černé díry. O těch se říká, že mají nulovou hmotnost (tím si nejsem už jistá) a mají tak obrovskou přitažlivost, že pohlcují veškerou hmotu, světlo a dokonce i čas. Našla bych si něco o teorii relativity (hlavně jak gravitace ohýbá prostor a co dělá černá díra, kde se tím Albert Einstein zabýval. Důležité je popsat, co se děje na hranici události (kde se fakticky čas na malou chvíli zastaví, než je předmět vtažen do černé díry). Našla bych si něco málo o tom, co se předpokládá, že se s hmotou děje po vtažení do černé díry. Určitě bych také zmínila galaxie, kde v důsledku zániku starých hvězd ve středu galaxie, kde jsou slunce nejstarší, vznikají centrální galaktické černé díry. Naše galaxie ji má „poměrně“ malou, takže je naše galaxie celkem stabilní. Jinak má naše galexie 2 sesterské galaxie (ale ty jsou zatím jenom jako shluky hvězd, protože se jim ještě centrální černá díra neutvořila). Tak nějak bych to napsala já. Samozřejmě tohle je jenom hrubý náčrt. Velmi hrubý. Musíš si o tom něco zjistit. Ale je to velmi zajímavé, když se do toho trochu zabereš.

venkovan

Zeptal bych se nějakého našeho politika a nebo podnikatele specialisty.