Mítal

jak mám na windows 8 nainstalovat sluchátka?

Dobrý den, mám nový počítač s Windows 8 a zatím s tím nemám žádné zkušenosti. Nainstaloval jsem sem nějaké základní programy atd… repráky a všechno funguje ale když zapojím sluchátka do PC tak nefungují. Když mám zapojené repráky tak je vše ok. ale když jsou zapojená sluchátka tak ve spodní liště v pravo vedle času a datumu jak jsou takové ty malé obrázky (síť, antiviry) tak tam je obrázek takového toho reproduktoru a u toho mám malý křížek a píše to že není nainstalováno žádné výstupní zvukové zařízení. A když na to kliknu tak to začne hledat problém a nic to nenajde. Tak prosím, vy co máte win 8 a víte si s tím rady prosím napíšte :(. Fakt potřebuju aby mi ty sluchátka jely. Předem děkuji.

Odpovědi
cochee

To není o Windows 8, ale o zvukové kartě toho PC. Musí umožňovat, aby se výstupní konektor dal přepínat mezi linkovým výstupem (do aktivních repro) a sluchátkovým (do pasivních repro a sluchátek). Signál pro ta dvě zařízení má totiž odlišné elektrické parametry a bez přepnutí to v lepším případě nebude hrát, v horším by se mohla zvukovka i spálit. Většinou se to dělá v obslužném programu ke zvukovému systému (kartě), ačkoliv některé mají autodetekci.